Fløng - Hedehusene Skytteforening

En idræt der rammer plet

Resultater

Resultatliste for DGI Midt- og Vestsjællands åbent stævne

25-05-2014 11:59:06 - DDS SP v.3.14.3.1

RESULTATLISTE
DGI Midt & Vest SJ Åben Stævne

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1 105094 Katrine Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 200/10    200/08    400/18 G
2 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 199/11    200/10    399/21 S
3 104199 Tommy Estrup Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 200/14    198/13    398/27 B
4 111113 Andreas Rasmussen 17-301 Roskilde Skf. 198/09    197/05    395/14  
5 96699 Noah Marck Kristensen 17-037 Tuse Skytteforening 199/11    195/05    394/16  
6 84580 Søren Højberg Pedersen 17-321 Greve Skf. 196/05    194/07    390/12  
7 97864 Mathias Stigaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 191/06    198/04    389/10  
8 94206 Matias B. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 192/05    189/05    381/10  

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1 105095 Frederik Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 198/08    195/09    393/17 G
2 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 193/06    192/05    385/11 S
3 107611 Mikkel Schiødt 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 175/03    182/03    357/06 B

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1 105047 Victor Raff 17-302 Gundsølille SG&I 198/09    197/08    395/17 G
2 107763 Miriam Ryttersgaard 17-302 Gundsølille SG&I 193/04    196/08    389/12 S
3 113065 Sarah Rasmussen 17-302 Gundsølille SG&I 193/01    189/04    382/05 B
4 112037 Cecilie Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 189/03    191/05    380/08  
5 112242 Emil Jørgensen 17-003 Korsør Skytteforening 190/03    188/11    378/14  
6 113069 Asta Holm 17-302 Gundsølille SG&I 191/04    187/03    378/07  
7 112241 Mikkel Jøgensen 17-003 Korsør Skytteforening 183/02    188/05    371/07  
8 M0001 Mikkel Glifberg 17-333 Hvalsø Skf. 181/03    177/02    358/05  
9 115734 Jonas Knudsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 178/04    176/00    354/04  

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1 75089 Marcus G. Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 199/08    196/11    395/19 G
2 93371 Morten Bjerre Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 200/07    195/10    395/17 S

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1 93433 Sebastian Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 198/11    200/10    398/21 G
2 110092 Janne Bagge Larsen 17-301 Roskilde Skf. 198/11    198/07    396/18 S
3 104200 Stephanie Grundsøe 17-302 Gundsølille SG&I 196/13    199/11    395/24 B
4 85447 Ditte Skov 17-003 Korsør Skytteforening 196/09    198/09    394/18  
5 104570 Mikkel Kjær Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/02    198/12    394/14  
6 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/06    198/06    393/12  
7 96807 Sara Hvidberg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/07    195/04    391/11  
8 111359 Mads Christensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/04    198/04    390/08  
9 99942 Nicolai R. Jacobsen 17-333 Hvalsø Skf. 194/07    196/04    390/11  
10 58160 Victor Straus 17-333 Hvalsø Skf. 195/09    195/12    390/21  
11 93330 Cecilie Rasmussen 17-003 Korsør Skytteforening 195/05    195/08    390/13  
12 111112 Zakarias Valtrup 17-301 Roskilde Skf. 193/02    189/01    382/03  

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab UNG
1 104678 Nickolai Malte Kristensen 17-037 Tuse Skytteforening 189/03    186/05    375/08 G
2 96690 Hans Fabricius-Rahbek 17-037 Tuse Skytteforening 185/06    183/04    368/10 S

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab 1
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/09    199/07    395/16 G
2 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 194/08    192/02    386/10 S
3 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 195/04    189/02    384/06 B
4 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 189/06    190/06    379/12  

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab 2
1 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/05    193/02    388/07 G
2 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/07    195/05    387/12 S
3 69511 Anders Larsen 21-353 Kjøbenhavns Skytteforening 192/09    190/06    382/15 B
4 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 187/07    193/03    380/10  
5 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 188/04    191/11    379/15  
6 69629 Per Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/06    185/05    374/11  

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab 3
1 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 187/03    189/04    376/07  
2 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 188/05    188/06    376/11 S

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab V1
1 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 198/13    200/10    398/23 G
2 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 197/07    199/11    396/18 S
3 69127 Lis Sode 17-373 Ballerup Skf. 197/08    198/09    395/17 B
4 59269 Ole S. Madsen 17-003 Korsør Skytteforening 196/10    198/11    394/21  
5 57006 Kristian Ebbensgaard 17-371 Herfølge Skf. 194/04    199/11    393/15  
6 60818 Jørgen Jensen 17-301 Roskilde Skf. 194/05    195/04    389/09  
7 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/04    195/01    389/05  
8 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/06    194/05    389/11  
9 59359 Erik Benée Petersen 17-003 Korsør Skytteforening 190/01    196/11    386/12  
10 60680 Steffen Nicolaisen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/05    194/09    386/14  
11 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/04    192/04    386/08  
12 68694 Svend Vahlgren 17-321 Greve Skf. 185/01    191/04    376/05  

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab V2
1 59402 Torben Kaalund-Ram 17-074 Gimlinge SG&I 197/08    194/02    391/10 G
2 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 190/01    193/06    383/07  
3 96636 Willy O. Jensen 17-003 Korsør Skytteforening 191/03    192/07    383/10 B
4 108276 Mogens Graarup Hoven 17-369 Køge Skf. 194/06    187/04    381/10  
5 80735 Vivi Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 178/02    186/04    364/06  

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
1 69303 Anders Sode 17-373 Ballerup Skf. 200/15    200/16    400/31 G
2 68035 Poul Kristensen 17-373 Ballerup Skf. 199/11    200/16    399/27 S
3 81415 Stefan Dahl-Nielsen 17-373 Ballerup Skf. 199/11    200/10    399/21 B
4 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 197/07    200/11    397/18  
5 95283 Laila B. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 196/09    199/09    395/18  
6 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 197/09    198/12    395/21  
7 56391 Elisabeth Toftvad 23-006 Næstved Skytteforening 197/06    197/09    394/15  
8 96548 Rasmus Vej 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 199/06    193/03    392/09  
9 60856 Helle Jensen 17-302 Gundsølille SG&I 196/12    195/06    391/18  
10 69376 Morten Remsted 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/08    195/08    388/16  

 

 

  Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
1 68110 Julie Deleurang Mortensen 17-373 Ballerup Skf. 199/08    198/07    397/15 G
2 74614 Mette Nordsted 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 198/13    198/11    396/24 S
3 61612 Poul Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 197/08    196/05    393/13 B
4 113106 Per Stigaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 192/06    194/05    386/11  
5 76186 Ken Poulsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 193/04    192/07    385/11  
6 112322 Morten Frank 17-003 Korsør Skytteforening 188/03    189/06    377/09  
7 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 182/03    185/04    367/07  

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse BK1
1 104199 Tommy Estrup Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 200/14 P
2 105094 Katrine Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 200/10 P
3 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 199/11 P
3 96699 Noah Marck Kristensen 17-037 Tuse Skytteforening 199/11 P
5 111113 Andreas Rasmussen 17-301 Roskilde Skf. 198/09  
6 110249 David Lyngbye 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/07  
7 84580 Søren Højberg Pedersen 17-321 Greve Skf. 196/05  
8 94206 Matias B. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 192/05  
9 97864 Mathias Stigaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 191/06  

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse BK2
1 105095 Frederik Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 198/08 P
2 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 193/06  
3 107611 Mikkel Schiødt 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 175/03  

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse BK3
1 105047 Victor Raff 17-302 Gundsølille SG&I 198/09 P
2 107763 Miriam Ryttersgaard 17-302 Gundsølille SG&I 193/04 P
3 113065 Sarah Rasmussen 17-302 Gundsølille SG&I 193/01 P
4 113069 Asta Holm 17-302 Gundsølille SG&I 191/04 P
5 112242 Emil Jørgensen 17-003 Korsør Skytteforening 190/03  
6 112037 Cecilie Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 189/03  
7 112241 Mikkel Jøgensen 17-003 Korsør Skytteforening 183/02  
8 M0001 Mikkel Glifberg 17-333 Hvalsø Skf. 181/03  
9 115734 Jonas Knudsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 178/04  
10 115152 Emil H. L. Sørensen 17-301 Roskilde Skf. 124/00  

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse J1
1 93371 Morten Bjerre Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 200/07 P
2 75089 Marcus G. Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 199/08  

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse J2
1 110092 Janne Bagge Larsen 17-301 Roskilde Skf. 198/11 P
1 93433 Sebastian Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 198/11 P
3 104200 Stephanie Grundsøe 17-302 Gundsølille SG&I 196/13 P
4 85447 Ditte Skov 17-003 Korsør Skytteforening 196/09 P
5 96807 Sara Hvidberg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/07 P
6 104570 Mikkel Kjær Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/02 P
7 58160 Victor Straus 17-333 Hvalsø Skf. 195/09  
8 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/06  
9 93330 Cecilie Rasmussen 17-003 Korsør Skytteforening 195/05  
10 99942 Nicolai R. Jacobsen 17-333 Hvalsø Skf. 194/07  
11 111112 Zakarias Valtrup 17-301 Roskilde Skf. 193/02  
12 111359 Mads Christensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/04  
13 96351 Louise Petersen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 189/02  
14 111809 Jonas H. Sørensen 17-301 Roskilde Skf. 180/05  

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse UNG
1 104678 Nickolai Malte Kristensen 17-037 Tuse Skytteforening 189/03 P
2 96690 Hans Fabricius-Rahbek 17-037 Tuse Skytteforening 185/06  

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse 1
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/09 P
2 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 195/04  
3 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 194/08  
4 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 193/05  
5 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 189/06  

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse 2
1 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/05 P
2 69511 Anders Larsen 21-353 Kjøbenhavns Skytteforening 192/09 P
3 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/07 P
4 69629 Per Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/06  
5 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 188/04  
6 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 187/07  

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse 3
1 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 188/05 P
2 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 187/03  

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse V1
1 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 198/13 P
2 69127 Lis Sode 17-373 Ballerup Skf. 197/08 P
3 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 197/07 P
4 59269 Ole S. Madsen 17-003 Korsør Skytteforening 196/10  
5 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/06  
6 60818 Jørgen Jensen 17-301 Roskilde Skf. 194/05  
7 57006 Kristian Ebbensgaard 17-371 Herfølge Skf. 194/04  
7 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/04  
7 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/04  
10 60680 Steffen Nicolaisen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/05  
11 59359 Erik Benée Petersen 17-003 Korsør Skytteforening 190/01  
12 68694 Svend Vahlgren 17-321 Greve Skf. 185/01  

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse V2
1 59402 Torben Kaalund-Ram 17-074 Gimlinge SG&I 197/08 P
2 108276 Mogens Graarup Hoven 17-369 Køge Skf. 194/06 P
3 69521 Tage Andersen 17-321 Greve Skf. 191/04  
4 96636 Willy O. Jensen 17-003 Korsør Skytteforening 191/03  
5 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 190/01  
6 60859 Grete Jensen 17-327 Osted/Lejre Skf. 187/03  
7 58230 Hans Rubi Klausen 17-327 Osted/Lejre Skf. 182/00  
8 80735 Vivi Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 178/02  
9 96610 Flemming Stig Sode 17-373 Ballerup Skf. 177/01  

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
1 69303 Anders Sode 17-373 Ballerup Skf. 200/15 P
2 68035 Poul Kristensen 17-373 Ballerup Skf. 199/11 P
2 81415 Stefan Dahl-Nielsen 17-373 Ballerup Skf. 199/11 P
4 96548 Rasmus Vej 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 199/06 P
5 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 197/09  
6 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 197/07  
7 56391 Elisabeth Toftvad 23-006 Næstved Skytteforening 197/06  
8 60856 Helle Jensen 17-302 Gundsølille SG&I 196/12  
9 95283 Laila B. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 196/09  
10 69524 Sanne Kjær 17-302 Gundsølille SG&I 195/06  
11 69376 Morten Remsted 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/08  

 

 

  Gevær, 50m. - Klasse ÅK2
1 68110 Julie Deleurang Mortensen 17-373 Ballerup Skf. 199/08 P
2 74614 Mette Nordsted 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 198/13  
3 61612 Poul Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 197/08  
4 76186 Ken Poulsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 193/04  
5 113106 Per Stigaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 192/06  
6 112322 Morten Frank 17-003 Korsør Skytteforening 188/03  
7 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 182/03  

 

 

  Gevær, 200m. - Mesterskab BK
1 104200 Stephanie Grundsøe 17-302 Gundsølille SG&I 150/10    150/07    300/17 G
2 105047 Victor Raff 17-302 Gundsølille SG&I 148/07    146/03    294/10 S
3 113069 Asta Holm 17-302 Gundsølille SG&I 144/04    147/01    291/05 B
4 104199 Tommy Estrup Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 143/02    147/05    290/07  
5 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 145/04    143/05    288/09  
6 113065 Sarah Rasmussen 17-302 Gundsølille SG&I 143/01    142/01    285/02  
7 100110 Maria Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 138/02    127/00    265/02  
8 107763 Miriam Ryttersgaard 17-302 Gundsølille SG&I 124/04    127/01    251/05  

 

 

  Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
1 93433 Sebastian Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 144/02    149/02    293/04 G
2 111359 Mads Christensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 140/02    147/06    287/08 S
3 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/05    142/03    286/08 B

 

 

  Gevær, 200m. - Mesterskab 1
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/04    145/05    291/09 G
2 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 145/04    145/10    290/14 S
3 60025 Morten Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 143/06    146/05    289/11 B
4 60081 Søren Madsen 17-033 Svinninge Skytteforening 144/04    145/03    289/07  
5 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 142/05    144/03    286/08  
6 62299 Karin Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 142/07    143/06    285/13  
7 60136 Lisbeth Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 144/06    141/03    285/09  
8 68949 Claus Bruun 17-321 Greve Skf. 143/01    141/05    284/06  

 

 

  Gevær, 200m. - Mesterskab 2
1 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/05    144/09    288/14 G
2 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 138/06    145/03    283/09 S
3 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 140/05    142/06    282/11 B

 

 

  Gevær, 200m. - Mesterskab 3
1 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 131/01    141/03    272/04 G
2 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 129/02    134/02    263/04 S

 

 

  Gevær, 200m. - Mesterskab V1
1 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 148/07    146/06    294/13 G
2 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 146/05    147/06    293/11 S
3 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 145/06    147/04    292/10 B
4 59037 Pelle R. Pedersen 17-003 Korsør Skytteforening 147/04    145/02    292/06  
5 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/06    144/03    291/09  
6 57006 Kristian Ebbensgaard 17-371 Herfølge Skf. 142/02    145/07    287/09  
7 69532 Ole Kjenner 17-321 Greve Skf. 144/02    140/02    284/04  
8 59402 Torben Kaalund-Ram 17-074 Gimlinge SG&I 139/01    144/04    283/05  

 

 

  Gevær, 200m. - Mesterskab V2
1 59269 Ole S. Madsen 17-003 Korsør Skytteforening 147/03    143/04    290/07 G
2 71267 Thorkild Jensen 17-301 Roskilde Skf. 143/04    143/06    286/10 S
3 59359 Erik Benée Petersen 17-003 Korsør Skytteforening 145/06    140/00    285/06 B
4 60680 Steffen Nicolaisen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 136/01    143/04    279/05  
5 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 136/02    140/03    276/05  
6 56316 Per Lund Pedersen 23-131 Østmøn SG&I 127/01    139/01    266/02  
7 96636 Willy O. Jensen 17-003 Korsør Skytteforening 134/02    132/00    266/02  

 

 

  Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK1
1 68697 Steen Pedersen 17-321 Greve Skf. 150/08    150/10    300/18 G
2 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 148/05    149/04    297/09 S
3 75222 Mads Hansen 17-373 Ballerup Skf. 148/06    148/07    296/13 B
4 61799 Peter Hansen 17-373 Ballerup Skf. 148/06    148/05    296/11  
5 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 149/09    144/04    293/13  
6 69376 Morten Remsted 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/05    146/04    292/09  
7 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 138/05    145/04    283/09  

 

 

  Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK2
1 68110 Julie Deleurang Mortensen 17-373 Ballerup Skf. 148/09    144/05    292/14 G
2 99282 Niels Lauge Hermansen 23-131 Østmøn SG&I 144/02    144/00    288/02 S
3 65934 Carsten Jakobsen 18-097 Helsingør Salonskytte Forening 143/06    141/05    284/11 B

 

 

  Gevær, 200m. - Klasse BK
1 104200 Stephanie Grundsøe 17-302 Gundsølille SG&I 150/10 P
2 105047 Victor Raff 17-302 Gundsølille SG&I 148/07 P
3 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 145/04 P
4 113069 Asta Holm 17-302 Gundsølille SG&I 144/04  
5 104199 Tommy Estrup Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 143/02  
6 113065 Sarah Rasmussen 17-302 Gundsølille SG&I 143/01  
7 100110 Maria Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 138/02  
8 107763 Miriam Ryttersgaard 17-302 Gundsølille SG&I 124/04  

 

 

  Gevær, 200m. - Klasse JUN
1 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/05 P
2 59218 Chevy Hansen 17-003 Korsør Skytteforening 144/04 P
3 93433 Sebastian Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 144/02 P
4 85447 Ditte Skov 17-003 Korsør Skytteforening 142/04  
5 75089 Marcus G. Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 142/02  
6 111359 Mads Christensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 140/02  

 

 

  Gevær, 200m. - Klasse 1
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/04 P
2 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 145/04 P
3 60136 Lisbeth Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 144/06  
4 60081 Søren Madsen 17-033 Svinninge Skytteforening 144/04  
5 60025 Morten Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 143/06  
6 68949 Claus Bruun 17-321 Greve Skf. 143/01  
7 62299 Karin Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 142/07  
8 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 142/05  

 

 

  Gevær, 200m. - Klasse 2
1 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/05 P
2 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 142/03  
3 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 140/05  
4 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 138/06  

 

 

  Gevær, 200m. - Klasse 3
1 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 131/01 P
2 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 129/02  

 

 

  Gevær, 200m. - Klasse V1
1 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 148/10 P
2 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 148/07 P
3 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/06  
4 59037 Pelle R. Pedersen 17-003 Korsør Skytteforening 147/04  
5 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 146/05  
6 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 145/06  
7 69532 Ole Kjenner 17-321 Greve Skf. 144/02  
8 57006 Kristian Ebbensgaard 17-371 Herfølge Skf. 142/02  
9 59402 Torben Kaalund-Ram 17-074 Gimlinge SG&I 139/01  

 

 

  Gevær, 200m. - Klasse V2
1 59269 Ole S. Madsen 17-003 Korsør Skytteforening 147/03 P
2 59359 Erik Benée Petersen 17-003 Korsør Skytteforening 145/06 P
3 71267 Thorkild Jensen 17-301 Roskilde Skf. 143/04  
4 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 136/02  
5 60680 Steffen Nicolaisen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 136/01  
6 69521 Tage Andersen 17-321 Greve Skf. 134/02  
7 96636 Willy O. Jensen 17-003 Korsør Skytteforening 134/02  
8 56316 Per Lund Pedersen 23-131 Østmøn SG&I 127/01  

 

 

  Gevær, 200m. - Klasse ÅK1
1 68697 Steen Pedersen 17-321 Greve Skf. 150/08 P
2 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 149/09 P
3 81415 Stefan Dahl-Nielsen 17-373 Ballerup Skf. 149/06 P
4 61799 Peter Hansen 17-373 Ballerup Skf. 148/06  
4 75222 Mads Hansen 17-373 Ballerup Skf. 148/06  
6 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 148/05  
7 94781 Bo Hansen 17-003 Korsør Skytteforening 147/05  
8 69376 Morten Remsted 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/05  
9 60621 Henrik Zabel 17-302 Gundsølille SG&I 143/07  
10 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 138/05  

 

 

  Gevær, 200m. - Klasse ÅK2
1 68110 Julie Deleurang Mortensen 17-373 Ballerup Skf. 148/09 P
2 99282 Niels Lauge Hermansen 23-131 Østmøn SG&I 144/02  
3 65934 Carsten Jakobsen 18-097 Helsingør Salonskytte Forening 143/06  

 

 

  Standardpistol, 25m. - Klasse JUN
1 75089 Marcus G. Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 517/85 P

 

 

  Standardpistol, 25m. - Klasse UNG
1 60269 Rasmus Ketelsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 473/62 P

 

 

  Standardpistol, 25m. - Klasse 2
1 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 516/78 P

 

 

  Standardpistol, 25m. - Klasse 3
1 56921 Tom Pedersen 17-369 Køge Skf. 496/75 P
2 105193 Jan Laursen 17-333 Hvalsø Skf. 484/80  
3 60401 Eskil Gotfredsen 17-333 Hvalsø Skf. 460/75  

 

 

  Standardpistol, 25m. - Klasse VET
1 91950 Mogens Bering Larsen 18-026 Ramløse IF Skydning 533/80 P
2 60041 Theo Diener 17-301 Roskilde Skf. 524/87 P
3 53264 Torben Eskildsen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 522/83  
4 93784 Michael Rasmussen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 496/83  
5 108276 Mogens Graarup Hoven 17-369 Køge Skf. 494/84  
6 105672 Jørn Petersen 17-369 Køge Skf. 459/47  

 

 

  Standardpistol, 25m. - Klasse ÅKL
1 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 534/87 P
2 68245 Jim Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 490/74  
3 60714 Peter Scheffel 17-301 Roskilde Skf. 468/49  

 

 

  Finpistol, 25m. - Klasse UNG
1 60269 Rasmus Ketelsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 336/90 P

 

 

  Finpistol, 25m. - Klasse 1
1 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 366/87 P

 

 

  Finpistol, 25m. - Klasse 3
1 105193 Jan Laursen 17-333 Hvalsø Skf. 354/90 P
2 68493 Henrik Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 351/90  
3 60401 Eskil Gotfredsen 17-333 Hvalsø Skf. 340/80  

 

 

  Finpistol, 25m. - Klasse VET
1 53264 Torben Eskildsen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 367/91 P
2 91950 Mogens Bering Larsen 18-026 Ramløse IF Skydning 366/92  
3 60041 Theo Diener 17-301 Roskilde Skf. 365/93  
4 93784 Michael Rasmussen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 318/87  

 

 

  Finpistol, 25m. - Klasse ÅKL
1 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 366/94 P
2 60714 Peter Scheffel 17-301 Roskilde Skf. 347/87  

 

 

  Grovvåben, 25m. - GP32 - Klasse GP32
1 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 386/100 P
2 68493 Henrik Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 368/97  

 

 

  Grovvåben, 25m. - GPA - Klasse GPA
1 94652 Kaare Grønvold 23-033 Strøby Skytteforening 348/86 P

 

 

  Grovvåben, 25m. - GR - Klasse GR
1 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 360/90 P
2 105193 Jan Laursen 17-333 Hvalsø Skf. 355/87 P
3 60714 Peter Scheffel 17-301 Roskilde Skf. 351/89  
4 68863 Jan Christiansen 17-322 Karlslunde Skf 320/85  
5 60401 Eskil Gotfredsen 17-333 Hvalsø Skf. 307/65  
6 93784 Michael Rasmussen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 307/64  

Klubmesterskab 15m 2014

RESULTATLISTE
Klubmesterskab 15m 2014

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK1
1 104570 Mikkel Kjær Hansen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 200/14 P
2 96807 Sara Hvidberg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/12 P
3 96464 Anne Rasmussen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/14  
4 104566 Sara Karll 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 187/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK2
1 110249 David Lyngbye 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 197/07 P
2 111339 Maria Andersen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 196/05 P
3 111338 Silje Ubbesen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 195/04  
4 112527 Carmen Bograd 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 194/08  
5 109619 Stella Bograd 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 194/07  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK4
1 115734 Jonas Knudsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 190/02 P
2 115733 Nikolai Rasmussen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 181/03  
3 M0003 Joachim Eriksen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 181/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse J1
1 104568 Mads Edvardsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 200/07 P

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse J2
1 111359 Mads Christensen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/06 P

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 1
1 28084 Bjarne Veile 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 196/05 P
2 69460 Inge Larsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 191/04 P
3 69333 Susanne Poulsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 189/04  
4 68928 Peter Hvidberg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 184/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 2
1 69501 Birger Groesmeyer 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 186/02 P
2 69629 Per Bay 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 186/00 P
3 69328 Søren Smith Rasmussen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 181/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V1
1 69409 Leif Bay 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 196/07 P
2 69461 Inge Rusbjerg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 195/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V2
1 60680 Steffen Nicolaisen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 197/08 P
1 69365 Paul Groesmeyer 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 197/08 P
3 69502 Birger Remsted 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 197/02 P

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 75460 Line Sørensen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/07 P

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK3
1 112140 Jan Andersen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 188/00 P

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK1
1 96464 Anne Rasmussen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 200/10 P
2 96807 Sara Hvidberg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 200/06 P
3 104570 Mikkel Kjær Hansen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/06  
4 110249 David Lyngbye 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 195/04  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK2
1 111339 Maria Andersen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 200/07 P
2 111338 Silje Ubbesen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/05  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK3
1 112527 Carmen Bograd 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 196/04 P
2 109619 Stella Bograd 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 192/02 P
3 115732 Kristian Fauerbo Valsted 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 185/02 P
4 115734 Jonas Knudsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 183/03  
5 M0002 Søren Mehlsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 181/01  
6 M0001 Thomas Valsted 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 109/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse J2
1 104568 Mads Edvardsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 194/04 P
2 111359 Mads Christensen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 192/05  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 1
1 28084 Bjarne Veile 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 190/02 P

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 2
1 68928 Peter Hvidberg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 182/01 P

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 3
1 69501 Birger Groesmeyer 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 183/00 P
2 69460 Inge Larsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 178/02  
3 69328 Søren Smith Rasmussen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 174/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse V1
1 69461 Inge Rusbjerg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 194/07 P

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse V2
1 69409 Leif Bay 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/06 P
2 69365 Paul Groesmeyer 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 191/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 75460 Line Sørensen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 193/07 P

 

 

  Standardpistol, 15m. - Klasse 1
1 69408 Leif Bodilsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 278/95 P

Se resultater fra LDM Roskilde

Se resultater fra LDM Roskilde på nedenstående link:

www.dds-roskilde.dk

Klubmesterskab 15m 2013

Stort tillykke til alle klubmestrene der deltog i vort klubmesterskab 12. og 14. marts 2012 for både riffel og pistol

Der blev skudt 31 skydninger på kal.22 riffel. 

Log in til venstre
for at se resultatlisten

Er du ikke registreret på
hjemmesiden klik på
Registrer til venstre 

 
15m2013_Akl1
15m2013_BK4
15m2013_Pistol_Sen1
15m2013_Akl3
statuetter2
15m2013_Pistol_Sen2
15m2013_Sen1
15m2013_Sen3
15m2013_BK2
15m2013_Jun2
15m2013_BK3
15m2013_Sen2
15m2013_Vet3
15m2013_BK1
Fordomte_dommemaskine
15m2013_Vet2
15m2013_Mesterskab
.

Bestyrelsen takker for det store fremmøde.

 

Klubmesterskab 50m 2012

Resultatet kan ses her Resultatliste_50m_2012.pdf

 
Hovedskydning 1
Hovedskydning Bk 1
Hovedskydning Bk 2
Hovedskydning Bk 3
Hovedskydning Kl. 1
Hovedskydning Kl. 2
Hovedskydning Kl. 3
Hovedskydning V1
hovedskydning V2
Mesterskab 1
Mesterskab 2
Mesterskab Bk1
Mesterskab Bk2
Mesterskab Kl. 1
Mesterskab Kl. 3
Mesterskab V1
Mesterskab V2
statuetter
statuetter2
.