Fløng - Hedehusene Skytteforening

En idræt der rammer plet

Resultat for 15m Pistol LDM 2015

Endelig resultaterne for 15m Pistol LDM afholdt i Fløng-Hedehusene d. 25-28 februar 2015.

 Protesttid er 48 timer fra 28/2/2015 kl. 15:15

Riffel

Resultat for DGI Midt- og Vest sjaelland LDM 2014

05-02-2014 21:36:24 - DDS SP v.3.14.1.9

MIDLERTIDIG RESULTATLISTE
DGI Midt- & Vestsj. LDM 15 m riffel 2014
Fra Fløng - Hedehusene Skytteforening, lørdag - onsdag

HUSK at denne resultatlist skal sammenlægges med LDM i Korsør

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 104200 Stephanie Grundsøe 12-002 Gundsølille SG&I 200/17    200/15    400/32  
2 97864 Mathias Stigaard 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 199/10    200/09    399/19  
3 104570 Mikkel Kjær Hansen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/07    200/10    399/17  
4 96807 Sara Hvidberg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 200/15    199/08    399/23  
5 104199 Tommy Estrup Sørensen 12-002 Gundsølille SG&I 198/09    200/15    398/24  
6 107763 Miriam Ryttersgaard 12-002 Gundsølille SG&I 199/11    199/12    398/23  
7 97862 Nicolas Sørensen 12-033 Hvalsø Skf. 196/07    199/09    395/16  
8 96464 Anne Rasmussen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 196/09    199/06    395/15  
9 111622 Andreas Jensen 12-033 Hvalsø Skf. 198/07    197/04    395/11  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 110723 Jakob Bjerager 12-001 Roskilde Skf. 198/04    200/10    398/14  
2 111113 Andreas Rasmussen 12-001 Roskilde Skf. 199/10    199/11    398/21  
3 105047 Victor Raff 12-002 Gundsølille SG&I 196/06    200/11    396/17  
4 111339 Maria Andersen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 196/04    198/06    394/10  
5 107610 Mathias Molin 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 193/04    199/05    392/09  
6 111338 Silje Ubbesen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 196/07    196/05    392/12  
7 107612 Mathias Nørgaard 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 193/05    198/06    391/11  
8 113359 Simon Pilsgaard Hansen 12-073 Ballerup Skf. 195/10    196/05    391/15  
9 110423 Emma Nielsen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 193/05    197/08    390/13  
10 108569 Simon Ryttersgaard 12-002 Gundsølille SG&I 195/07    193/06    388/13  
11 84580 Søren Højberg Pedersen 12-021 Greve Skf. 192/02    195/06    387/08  
12 102545 Morten Falck 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 193/04    194/03    387/07  
13 113109 Mohammed Salmon 12-033 Hvalsø Skf. 194/03    192/07    386/10  
14 112037 Cecilie Nørgaard 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 192/06    192/04    384/10  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 114280 Mathilde Kemp Sørensen 12-027 Osted/Lejre Skf. 197/00    197/09    394/09  
2 113130 Alexander Bengtsen 12-073 Ballerup Skf. 191/07    199/12    390/19  
3 113069 Asta Holm 12-002 Gundsølille SG&I 192/03    192/04    384/07  
4 107611 Mikkel Schiødt 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 191/03    192/03    383/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK4
1 112527 Carmen Bograd 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/08    194/01    392/09  
2 M0003 Jonas Knudsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 188/01    190/01    378/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab J1
1 93371 Morten Bjerre Larsen 12-033 Hvalsø Skf. 200/12    198/07    398/19  
2 100565 Oliver Schjørring 12-021 Greve Skf. 198/07    197/06    395/13  
3 75089 Marcus G. Poulsen 12-073 Ballerup Skf. 196/05    198/06    394/11  
4 76771 Joachim Espersen 12-073 Ballerup Skf. 194/05    199/08    393/13  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab J2
1 105104 Marius Hilding Petersen 12-073 Ballerup Skf. 199/10    199/09    398/19  
2 104568 Mads Edvardsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/09    198/08    397/17  
3 58160 Victor Straus 12-033 Hvalsø Skf. 197/05    197/07    394/12  
4 90165 Trine Nielsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 197/04    195/07    392/11  
5 105309 William Beierholm 12-033 Hvalsø Skf. 195/06    196/08    391/14  
6 110092 Janne Bagge Larsen 12-001 Roskilde Skf. 195/04    196/06    391/10  
7 100620 Emilie Ida G. Rasmussen 12-002 Gundsølille SG&I 194/08    196/06    390/14  
8 113129 Louise Bengtsen 12-073 Ballerup Skf. 197/09    192/04    389/13  
9 100111 Asger Munch 12-033 Hvalsø Skf. 191/02    196/05    387/07  
10 102816 Maria Hansen 12-021 Greve Skf. 194/07    193/05    387/12  
11 111359 Mads Christensen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 193/00    193/05    386/05  
12 111112 Zakarias Vallerup 12-001 Roskilde Skf. 191/03    192/04    383/07  
13 110414 Marius Christensen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 191/02    192/04    383/06  
14 99942 Nicolai R. Jacobsen 12-033 Hvalsø Skf. 187/03    193/03    380/06  
15 110720 Stefan A. Poulsen 12-001 Roskilde Skf. 191/04    186/02    377/06  
16 111114 Pernille Molin 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 182/01    189/02    371/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG
1 75149 Maja Groot 12-033 Hvalsø Skf. 187/03    187/04    374/07  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab 1
1 28084 Bjarne Veile 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 189/04    196/03    385/07  
2 57411 Sigurd Jensen 10-037 Tuse Skytteforening 194/04    191/04    385/08  
3 25955 Nanna Westby 12-073 Ballerup Skf. 187/03    194/01    381/04  
4 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 12-021 Greve Skf. 190/01    190/04    380/05  
5 69622 Peter B. Frandsen 12-073 Ballerup Skf. 188/03    189/03    377/06  
6 69460 Inge Larsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 187/01    187/05    374/06  
7 68928 Peter Hvidberg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 181/01    181/01    362/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab 2
1 61612 Poul Lamhauge 12-002 Gundsølille SG&I 190/01    187/02    377/03  
2 61619 Marianne Lamhauge 12-002 Gundsølille SG&I 183/00    189/02    372/02  
3 60401 Eskil Gotfredsen 12-033 Hvalsø Skf. 185/01    186/01    371/02  
4 60854 Helle Østergaard Mark 12-002 Gundsølille SG&I 184/04    184/01    368/05  
5 60281 Ole Berggren Jørgensen 10-037 Tuse Skytteforening 180/02    185/01    365/03  
6 95000 Jon Luckmann Hansen 12-021 Greve Skf. 175/00    184/00    359/00  
7 60330 Henning Sørensen 12-002 Gundsølille SG&I 174/00    184/02    358/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab 3
1 65332 Jens Mikkelsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 179/00    177/00    356/00  
2 60395 Jette Karlsen 12-033 Hvalsø Skf. 173/00    165/00    338/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab V1
1 60818 Jørgen Jensen 12-001 Roskilde Skf. 196/06    197/05    393/11  
2 68845 Kaj Hansen 12-021 Greve Skf. 197/09    196/05    393/14  
3 69461 Inge Rusbjerg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/05    195/05    393/10  
4 69127 Lis Sode 12-073 Ballerup Skf. 197/06    195/08    392/14  
5 69521 Tage Andersen 12-021 Greve Skf. 192/04    196/04    388/08  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab V2
1 68747 Tove Rasmussen 12-021 Greve Skf. 193/02    197/09    390/11  
2 108276 Mogens Graarup Hoven 12-069 Køge Skf. 193/02    197/06    390/08  
3 69365 Paul Groesmeyer 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 194/02    196/06    390/08  
4 60680 Steffen Nicolaisen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 193/03    194/04    387/07  
5 58227 Johannes Nielsen 12-027 Osted/Lejre Skf. 193/03    194/01    387/04  
6 58230 Hans Rubi Klausen 12-027 Osted/Lejre Skf. 194/06    193/03    387/09  
7 68694 Svend Vahlgren 12-021 Greve Skf. 195/04    192/07    387/11  
8 68831 Kurt Nielsen 12-021 Greve Skf. 193/03    192/01    385/04  
9 69408 Leif Bodilsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 193/03    191/02    384/05  
10 103541 Erik Jensen 12-001 Roskilde Skf. 188/05    194/05    382/10  
11 60775 Leif Gulholm 12-001 Roskilde Skf. 191/03    191/05    382/08  
12 69502 Birger Remsted 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 192/07    190/03    382/10  
13 60164 Jørgen Arne Hansen 10-009 Ringsted Skytteforening 187/03    194/05    381/08  
14 75546 Leif Møller 10-406 Hørve Skytteforening 191/03    190/03    381/06  
15 96610 Flemming Stig Sode 12-073 Ballerup Skf. 188/02    190/02    378/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab V3
1 71267 Thorkild Jensen 12-001 Roskilde Skf. 194/06    190/03    384/09  
2 98671 Oscar Sjøgren 10-406 Hørve Skytteforening 182/03    180/01    362/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 69303 Anders Sode 12-073 Ballerup Skf. 200/17    200/14    400/31  
2 75460 Line Sørensen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 200/09    200/14    400/23  
3 69703 Bent Kruse 12-073 Ballerup Skf. 200/06    199/09    399/15  
4 81415 Stefan Dahl-Nielsen 12-073 Ballerup Skf. 200/07    199/03    399/10  
5 79092 Bjørn Espersen 12-073 Ballerup Skf. 197/09    199/05    396/14  
6 60856 Helle Jensen 12-002 Gundsølille SG&I 196/04    199/04    395/08  
7 58213 Anne Sørensen 12-033 Hvalsø Skf. 197/09    198/10    395/19  
8 87993 Bente Hansen 12-027 Osted/Lejre Skf. 198/06    197/03    395/09  
9 95283 Laila B. Larsen 12-033 Hvalsø Skf. 197/06    197/04    394/10  
10 58163 Susanne Jørgensen 12-033 Hvalsø Skf. 197/03    196/09    393/12  
11 77610 Helle Espersen 12-073 Ballerup Skf. 197/07    196/02    393/09  
12 60621 Henrik Zabel 12-002 Gundsølille SG&I 198/05    195/07    393/12  
13 69376 Morten Remsted 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 196/03    196/09    392/12  
14 109641 Karina Lassen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 197/08    195/07    392/15  
15 60345 Casper Christensen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 196/08    195/07    391/15  
16 100238 Henrik Albertsen 12-027 Osted/Lejre Skf. 195/07    194/05    389/12  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 104195 Helle R. Jacobsen 12-033 Hvalsø Skf. 194/04    196/03    390/07  
2 76186 Ken Poulsen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 195/07    194/05    389/12  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3
1 113106 Per Stigaard 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 190/03    191/05    381/08  
2 114281 Dennis Sørensen 12-027 Osted/Lejre Skf. 188/00    191/03    379/03  
3 105670 Bent Jacobsen 12-033 Hvalsø Skf. 188/02    185/01    373/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK1
1 104200 Stephanie Grundsøe 12-002 Gundsølille SG&I 200/17  
2 96807 Sara Hvidberg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 200/15  
3 107763 Miriam Ryttersgaard 12-002 Gundsølille SG&I 199/11  
4 97864 Mathias Stigaard 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 199/10  
5 104570 Mikkel Kjær Hansen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/07  
6 104199 Tommy Estrup Sørensen 12-002 Gundsølille SG&I 198/09  
7 111622 Andreas Jensen 12-033 Hvalsø Skf. 198/07  
8 96464 Anne Rasmussen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 196/09  
9 97862 Nicolas Sørensen 12-033 Hvalsø Skf. 196/07  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK2
1 111113 Andreas Rasmussen 12-001 Roskilde Skf. 199/10  
2 110723 Jakob Bjerager 12-001 Roskilde Skf. 198/04  
3 111338 Silje Ubbesen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 196/07  
4 105047 Victor Raff 12-002 Gundsølille SG&I 196/06  
4 111209 Louis Brühl Wamsler 12-073 Ballerup Skf. 196/06  
6 111339 Maria Andersen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 196/04  
7 113359 Simon Pilsgaard Hansen 12-073 Ballerup Skf. 195/10  
8 108569 Simon Ryttersgaard 12-002 Gundsølille SG&I 195/07  
9 113109 Mohammed Salmon 12-033 Hvalsø Skf. 194/03  
10 107612 Mathias Nørgaard 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 193/05  
10 110423 Emma Nielsen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 193/05  
12 102545 Morten Falck 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 193/04  
12 107610 Mathias Molin 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 193/04  
14 112037 Cecilie Nørgaard 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 192/06  
15 84580 Søren Højberg Pedersen 12-021 Greve Skf. 192/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK3
1 114280 Mathilde Kemp Sørensen 12-027 Osted/Lejre Skf. 197/00  
2 113069 Asta Holm 12-002 Gundsølille SG&I 192/03  
3 113130 Alexander Bengtsen 12-073 Ballerup Skf. 191/07  
4 107611 Mikkel Schiødt 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 191/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK4
1 112527 Carmen Bograd 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/08  
2 M0002 Nikolai Rasmussen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 188/02  
3 M0003 Jonas Knudsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 188/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse J1
1 93371 Morten Bjerre Larsen 12-033 Hvalsø Skf. 200/12  
2 100565 Oliver Schjørring 12-021 Greve Skf. 198/07  
3 75089 Marcus G. Poulsen 12-073 Ballerup Skf. 196/05  
4 76771 Joachim Espersen 12-073 Ballerup Skf. 194/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse J2
1 105104 Marius Hilding Petersen 12-073 Ballerup Skf. 199/10  
2 104568 Mads Edvardsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/09  
3 113129 Louise Bengtsen 12-073 Ballerup Skf. 197/09  
4 58160 Victor Straus 12-033 Hvalsø Skf. 197/05  
5 90165 Trine Nielsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 197/04  
6 105309 William Beierholm 12-033 Hvalsø Skf. 195/06  
7 110092 Janne Bagge Larsen 12-001 Roskilde Skf. 195/04  
8 100620 Emilie Ida G. Rasmussen 12-002 Gundsølille SG&I 194/08  
9 102816 Maria Hansen 12-021 Greve Skf. 194/07  
10 111359 Mads Christensen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 193/00  
11 110720 Stefan A. Poulsen 12-001 Roskilde Skf. 191/04  
12 100019 Patrick Schønberg 12-073 Ballerup Skf. 191/03  
12 111112 Zakarias Vallerup 12-001 Roskilde Skf. 191/03  
14 100111 Asger Munch 12-033 Hvalsø Skf. 191/02  
14 110414 Marius Christensen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 191/02  
16 96351 Louise Petersen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 187/03  
16 99942 Nicolai R. Jacobsen 12-033 Hvalsø Skf. 187/03  
18 111114 Pernille Molin 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 182/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG
1 75149 Maja Groot 12-033 Hvalsø Skf. 187/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 1
1 57411 Sigurd Jensen 10-037 Tuse Skytteforening 194/04  
2 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 12-021 Greve Skf. 190/01  
3 28084 Bjarne Veile 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 189/04  
4 69622 Peter B. Frandsen 12-073 Ballerup Skf. 188/03  
5 25955 Nanna Westby 12-073 Ballerup Skf. 187/03  
6 69460 Inge Larsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 187/01  
7 69333 Susanne Poulsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 183/00  
8 68928 Peter Hvidberg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 181/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 2
1 61612 Poul Lamhauge 12-002 Gundsølille SG&I 190/01  
2 60401 Eskil Gotfredsen 12-033 Hvalsø Skf. 185/01  
3 60854 Helle Østergaard Mark 12-002 Gundsølille SG&I 184/04  
4 61619 Marianne Lamhauge 12-002 Gundsølille SG&I 183/00  
5 69477 Gert Poulsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 182/00  
6 60281 Ole Berggren Jørgensen 10-037 Tuse Skytteforening 180/02  
7 95000 Jon Luckmann Hansen 12-021 Greve Skf. 175/00  
8 60330 Henning Sørensen 12-002 Gundsølille SG&I 174/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 3
1 65332 Jens Mikkelsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 179/00  
2 60395 Jette Karlsen 12-033 Hvalsø Skf. 173/00  
3 58185 Michael Groot 12-033 Hvalsø Skf. 168/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V1
1 69461 Inge Rusbjerg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/05  
2 68845 Kaj Hansen 12-021 Greve Skf. 197/09  
3 69127 Lis Sode 12-073 Ballerup Skf. 197/06  
4 60818 Jørgen Jensen 12-001 Roskilde Skf. 196/06  
5 69409 Leif Bay 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 195/10  
6 69521 Tage Andersen 12-021 Greve Skf. 192/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V2
1 68694 Svend Vahlgren 12-021 Greve Skf. 195/04  
2 58230 Hans Rubi Klausen 12-027 Osted/Lejre Skf. 194/06  
3 69365 Paul Groesmeyer 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 194/02  
4 58227 Johannes Nielsen 12-027 Osted/Lejre Skf. 193/03  
4 60680 Steffen Nicolaisen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 193/03  
4 68831 Kurt Nielsen 12-021 Greve Skf. 193/03  
4 69408 Leif Bodilsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 193/03  
8 108276 Mogens Graarup Hoven 12-069 Køge Skf. 193/02  
8 68747 Tove Rasmussen 12-021 Greve Skf. 193/02  
10 69502 Birger Remsted 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 192/07  
11 60775 Leif Gulholm 12-001 Roskilde Skf. 191/03  
11 75546 Leif Møller 10-406 Hørve Skytteforening 191/03  
13 103541 Erik Jensen 12-001 Roskilde Skf. 188/05  
14 96610 Flemming Stig Sode 12-073 Ballerup Skf. 188/02  
15 60164 Jørgen Arne Hansen 10-009 Ringsted Skytteforening 187/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V3
1 71267 Thorkild Jensen 12-001 Roskilde Skf. 194/06  
2 98671 Oscar Sjøgren 10-406 Hørve Skytteforening 182/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 69303 Anders Sode 12-073 Ballerup Skf. 200/17  
2 75460 Line Sørensen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 200/09  
3 81415 Stefan Dahl-Nielsen 12-073 Ballerup Skf. 200/07  
4 69703 Bent Kruse 12-073 Ballerup Skf. 200/06  
5 68035 Poul Kristensen 12-073 Ballerup Skf. 199/05  
6 87993 Bente Hansen 12-027 Osted/Lejre Skf. 198/06  
7 60621 Henrik Zabel 12-002 Gundsølille SG&I 198/05  
8 58213 Anne Sørensen 12-033 Hvalsø Skf. 197/09  
8 79092 Bjørn Espersen 12-073 Ballerup Skf. 197/09  
10 109641 Karina Lassen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 197/08  
11 77610 Helle Espersen 12-073 Ballerup Skf. 197/07  
12 95283 Laila B. Larsen 12-033 Hvalsø Skf. 197/06  
13 58163 Susanne Jørgensen 12-033 Hvalsø Skf. 197/03  
14 60345 Casper Christensen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 196/08  
15 60856 Helle Jensen 12-002 Gundsølille SG&I 196/04  
16 69376 Morten Remsted 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 196/03  
17 100238 Henrik Albertsen 12-027 Osted/Lejre Skf. 195/07  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 76186 Ken Poulsen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 195/07  
2 58174 Peter Witthøft 12-033 Hvalsø Skf. 195/06  
3 104195 Helle R. Jacobsen 12-033 Hvalsø Skf. 194/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK3
1 113106 Per Stigaard 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 190/03  
2 105670 Bent Jacobsen 12-033 Hvalsø Skf. 188/02  
3 114281 Dennis Sørensen 12-027 Osted/Lejre Skf. 188/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 104200 Stephanie Grundsøe 12-002 Gundsølille SG&I 200/09    200/09    400/18  
2 96464 Anne Rasmussen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/11    200/10    399/21  
3 96807 Sara Hvidberg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/05    200/06    399/11  
4 104199 Tommy Estrup Sørensen 12-002 Gundsølille SG&I 200/04    198/03    398/07  
5 104570 Mikkel Kjær Hansen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/04    198/05    397/09  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 107763 Miriam Ryttersgaard 12-002 Gundsølille SG&I 196/04    197/06    393/10  
2 107612 Mathias Nørgaard 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 199/03    192/03    391/06  
3 106625 Alexander Petersen 12-043 Vallensbæk IF af 1939 192/02    198/05    390/07  
4 108569 Simon Ryttersgaard 12-002 Gundsølille SG&I 195/05    195/06    390/11  
5 112037 Cecilie Nørgaard 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 193/02    195/03    388/05  
6 104566 Sara Karll 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 193/03    188/02    381/05  
7 113107 Mikkel Andersen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 188/01    181/01    369/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 113069 Asta Holm 12-002 Gundsølille SG&I 197/03    196/03    393/06  
2 113130 Alexander Bengtsen 12-073 Ballerup Skf. 198/01    195/06    393/07  
3 111338 Silje Ubbesen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 192/03    200/09    392/12  
4 111339 Maria Andersen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 197/05    193/11    390/16  
5 115000 Benjamin Valentin 12-002 Gundsølille SG&I 184/02    190/02    374/04  
6 112527 Carmen Bograd 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 180/02    184/00    364/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J1
1 100565 Oliver Schjørring 12-021 Greve Skf. 199/04    197/07    396/11  
2 75089 Marcus G. Poulsen 12-073 Ballerup Skf. 197/03    198/04    395/07  
3 76771 Joachim Espersen 12-073 Ballerup Skf. 195/04    197/04    392/08  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J2
1 105104 Marius Hilding Petersen 12-073 Ballerup Skf. 199/04    199/11    398/15  
2 111359 Mads Christensen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/07    199/06    398/13  
3 104568 Mads Edvardsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/08    199/08    397/16  
4 96351 Louise Petersen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 198/02    197/08    395/10  
5 100620 Emilie Ida G. Rasmussen 12-002 Gundsølille SG&I 196/04    197/07    393/11  
6 113129 Louise Bengtsen 12-073 Ballerup Skf. 197/03    193/04    390/07  
7 102816 Maria Hansen 12-021 Greve Skf. 195/04    190/01    385/05  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 1
1 28084 Bjarne Veile 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 190/03    192/02    382/05  
2 69622 Peter B. Frandsen 12-073 Ballerup Skf. 191/02    188/02    379/04  
3 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 12-021 Greve Skf. 191/02    186/03    377/05  
4 57411 Sigurd Jensen 10-037 Tuse Skytteforening 189/00    186/01    375/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 2
1 25955 Nanna Westby 12-073 Ballerup Skf. 189/02    188/03    377/05  
2 68928 Peter Hvidberg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 184/03    190/02    374/05  
3 61612 Poul Lamhauge 12-002 Gundsølille SG&I 184/02    188/03    372/05  
4 60854 Helle Østergaard Mark 12-002 Gundsølille SG&I 184/00    186/00    370/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 3
1 69460 Inge Larsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 181/00    184/02    365/02  
2 61619 Marianne Lamhauge 12-002 Gundsølille SG&I 179/01    182/00    361/01  
3 95000 Jon Luckmann Hansen 12-021 Greve Skf. 169/01    182/00    351/01  
4 60330 Henning Sørensen 12-002 Gundsølille SG&I 172/00    165/00    337/00  
5 65332 Jens Mikkelsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 153/00    165/00    318/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V1
1 68845 Kaj Hansen 12-021 Greve Skf. 200/08    200/05    400/13  
2 69127 Lis Sode 12-073 Ballerup Skf. 196/04    200/04    396/08  
3 69461 Inge Rusbjerg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 197/04    198/07    395/11  
4 69532 Ole Kjenner 12-021 Greve Skf. 197/02    195/03    392/05  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V2
1 69408 Leif Bodilsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/08    200/06    398/14  
2 58230 Hans Rubi Klausen 12-027 Osted/Lejre Skf. 197/02    192/03    389/05  
3 69521 Tage Andersen 12-021 Greve Skf. 193/05    195/02    388/07  
4 68694 Svend Vahlgren 12-021 Greve Skf. 195/02    192/07    387/09  
5 69365 Paul Groesmeyer 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 192/01    194/05    386/06  
6 58227 Johannes Nielsen 12-027 Osted/Lejre Skf. 192/00    192/02    384/02  
7 96610 Flemming Stig Sode 12-073 Ballerup Skf. 192/03    190/03    382/06  
8 68747 Tove Rasmussen 12-021 Greve Skf. 194/04    187/01    381/05  
9 69502 Birger Remsted 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 189/02    188/01    377/03  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 69303 Anders Sode 12-073 Ballerup Skf. 200/10    200/08    400/18  
2 75460 Line Sørensen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/04    200/12    398/16  
3 69524 Sanne Kjær 12-002 Gundsølille SG&I 200/09    198/03    398/12  
4 87993 Bente Hansen 12-027 Osted/Lejre Skf. 198/04    199/07    397/11  
5 69376 Morten Remsted 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/06    198/04    396/10  
6 69703 Bent Kruse 12-073 Ballerup Skf. 200/06    196/06    396/12  
7 60856 Helle Jensen 12-002 Gundsølille SG&I 196/07    199/06    395/13  
8 81415 Stefan Dahl-Nielsen 12-073 Ballerup Skf. 197/03    197/06    394/09  
9 77610 Helle Espersen 12-073 Ballerup Skf. 194/06    198/02    392/08  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 79092 Bjørn Espersen 12-073 Ballerup Skf. 198/04    198/07    396/11  
2 100238 Henrik Albertsen 12-027 Osted/Lejre Skf. 192/03    196/05    388/08  
3 109641 Karina Lassen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 194/06    193/03    387/09  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK1
1 104200 Stephanie Grundsøe 12-002 Gundsølille SG&I 200/09  
2 104199 Tommy Estrup Sørensen 12-002 Gundsølille SG&I 200/04  
3 96464 Anne Rasmussen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/11  
4 96807 Sara Hvidberg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/05  
5 104570 Mikkel Kjær Hansen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/04  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK2
1 107612 Mathias Nørgaard 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 199/03  
2 110247 Rasmus Hansen 12-021 Greve Skf. 198/04  
3 84580 Søren Højberg Pedersen 12-021 Greve Skf. 197/06  
4 107763 Miriam Ryttersgaard 12-002 Gundsølille SG&I 196/04  
5 108569 Simon Ryttersgaard 12-002 Gundsølille SG&I 195/05  
5 94206 Matias B. Larsen 12-033 Hvalsø Skf. 195/05  
7 104566 Sara Karll 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 193/03  
8 112037 Cecilie Nørgaard 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 193/02  
9 106625 Alexander Petersen 12-043 Vallensbæk IF af 1939 192/02  
10 113107 Mikkel Andersen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 188/01  
11 109060 Jonathan Aagesen 12-073 Ballerup Skf. 085/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK3
1 113130 Alexander Bengtsen 12-073 Ballerup Skf. 198/01  
2 111339 Maria Andersen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 197/05  
3 113069 Asta Holm 12-002 Gundsølille SG&I 197/03  
4 111209 Louis Brühl Wamsler 12-073 Ballerup Skf. 196/03  
5 113359 Simon Pilsgaard Hansen 12-073 Ballerup Skf. 194/03  
6 111338 Silje Ubbesen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 192/03  
7 115000 Benjamin Valentin 12-002 Gundsølille SG&I 184/02  
8 112527 Carmen Bograd 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 180/02  
9 M0001 Kristian Fauerbo Valsted 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 176/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse J1
1 100565 Oliver Schjørring 12-021 Greve Skf. 199/04  
2 75089 Marcus G. Poulsen 12-073 Ballerup Skf. 197/03  
3 93371 Morten Bjerre Larsen 12-033 Hvalsø Skf. 195/05  
4 76771 Joachim Espersen 12-073 Ballerup Skf. 195/04  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse J2
1 111359 Mads Christensen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 199/07  
2 105104 Marius Hilding Petersen 12-073 Ballerup Skf. 199/04  
3 104568 Mads Edvardsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/08  
4 96351 Louise Petersen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 198/02  
5 113129 Louise Bengtsen 12-073 Ballerup Skf. 197/03  
6 100620 Emilie Ida G. Rasmussen 12-002 Gundsølille SG&I 196/04  
7 102816 Maria Hansen 12-021 Greve Skf. 195/04  
8 100019 Patrick Schønberg 12-073 Ballerup Skf. 189/02  
9 114176 Median Al-Hardi 12-021 Greve Skf. 189/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 1
1 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 12-021 Greve Skf. 191/02  
1 69622 Peter B. Frandsen 12-073 Ballerup Skf. 191/02  
3 28084 Bjarne Veile 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 190/03  
4 57411 Sigurd Jensen 10-037 Tuse Skytteforening 189/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 2
1 68878 Elan Hansen 12-021 Greve Skf. 189/03  
2 25955 Nanna Westby 12-073 Ballerup Skf. 189/02  
3 68928 Peter Hvidberg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 184/03  
4 61612 Poul Lamhauge 12-002 Gundsølille SG&I 184/02  
5 60854 Helle Østergaard Mark 12-002 Gundsølille SG&I 184/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 3
1 69333 Susanne Poulsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 181/02  
2 60281 Ole Berggren Jørgensen 10-037 Tuse Skytteforening 181/00  
2 69460 Inge Larsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 181/00  
4 61619 Marianne Lamhauge 12-002 Gundsølille SG&I 179/01  
5 69477 Gert Poulsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 175/00  
6 60330 Henning Sørensen 12-002 Gundsølille SG&I 172/00  
7 95000 Jon Luckmann Hansen 12-021 Greve Skf. 169/01  
8 65332 Jens Mikkelsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 153/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse V1
1 68845 Kaj Hansen 12-021 Greve Skf. 200/08  
2 69461 Inge Rusbjerg 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 197/04  
3 69532 Ole Kjenner 12-021 Greve Skf. 197/02  
4 69127 Lis Sode 12-073 Ballerup Skf. 196/04  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse V2
1 69408 Leif Bodilsen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/08  
2 58230 Hans Rubi Klausen 12-027 Osted/Lejre Skf. 197/02  
3 69409 Leif Bay 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 196/03  
4 68694 Svend Vahlgren 12-021 Greve Skf. 195/02  
5 68747 Tove Rasmussen 12-021 Greve Skf. 194/04  
6 69521 Tage Andersen 12-021 Greve Skf. 193/05  
7 96610 Flemming Stig Sode 12-073 Ballerup Skf. 192/03  
8 69365 Paul Groesmeyer 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 192/01  
9 58227 Johannes Nielsen 12-027 Osted/Lejre Skf. 192/00  
10 69502 Birger Remsted 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 189/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 69303 Anders Sode 12-073 Ballerup Skf. 200/10  
2 69524 Sanne Kjær 12-002 Gundsølille SG&I 200/09  
3 68035 Poul Kristensen 12-073 Ballerup Skf. 200/07  
4 69703 Bent Kruse 12-073 Ballerup Skf. 200/06  
5 69376 Morten Remsted 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/06  
6 75460 Line Sørensen 12-018 Fløng-Hedehusene Skf. 198/04  
6 87993 Bente Hansen 12-027 Osted/Lejre Skf. 198/04  
8 81415 Stefan Dahl-Nielsen 12-073 Ballerup Skf. 197/03  
9 60856 Helle Jensen 12-002 Gundsølille SG&I 196/07  
10 77610 Helle Espersen 12-073 Ballerup Skf. 194/06  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 79092 Bjørn Espersen 12-073 Ballerup Skf. 198/04  
2 109641 Karina Lassen 12-032 Kirke Hyllinge Skf. 194/06  
3 100238 Henrik Albertsen 12-027 Osted/Lejre Skf. 192/03  

Godt skudt til DM 2012 på 15m

Bjerne Veile skød sig til en god placering

 

Klubmesterskab 15m 2012

Stort tillykke til alle klubmestrene der deltog i vort klubmesterskab 15. marts 2012 for både riffel og pistol

Der blev skudt 27 skydninger på kal.22 riffel og 17 skydninger på luftriffel.

Resultatlisten kan ses her   

Bestyrelsen takker for det store fremmøde.