Fløng - Hedehusene Skytteforening

En idræt der rammer plet

Velkommen til skytteforeningen.

Skydning er en idræt som alle kan deltage i.
Der er reelt ikke en mindste alders grænse. Men du skal kunne forstå enkel simple instruktioner, 

Vi skal nok hjælpe dig til at forstå, hvad skydning kan gøre for dig.

Se mere her --> Nye skytter

 

 

.

Resultater

Klubmesterskab 2017/18

Fløng Hedehusene Skytteforening

NYHED    NYHED    NYHED    NYHED   NYHED     NYHED

Som noget nyt afvikles klubmesterskabet i turneringsform.

Skyd op til 5 resultater.

De 3 bedste tæller til klubmesterskabet. Ved Pointlighed vinder den som har bedste sidste skydning

Du skyder klubmesterskab i den klasse du er SOK registreret i den 15 marts 2018

Dicipliner:            Riffel cal 22        --       Luftriffel       --      Pistol cal 22        --      Luftpistol

1 runde skydes senest 15 november - Resultatet for runde 1

2 runde skydes senest 15 december - Resultatet for runde 2

3 runde skydes senest 15 januar - Resultatet for runde 3

4 runde skydes senest 15 februar - Resultatet for runde 4

5 runde skydes senest 15 marts

Hyldning af klubmestre Børn og Junior. Tirsdag den 20 marts

Hyldning af klubmestre øvrige.  Torsdag den 22 marts

 

Kassevagten SKAL have besked om at din skydning gælder til klubmesterskabet før du går på banen.

Efter skydningen er gennemført tages printet og udfyldes med navn – skyttenummer – hvilken runde & disciplin. Herefter lægges udskriften i mappen med klubmesterskab.

Resultaterne kan følges på opslag i foreningen. Opdateres løbende

Alle resultater indberettes for hver omgang til SOK

Det er tilladt at skyde forud .  Husk at skrive runde nr. på udskriften.

Ansvarlig for turneringen. Bjarne Veile

 

Resultatliste - FHS 15 meter 2017 klubmesterskab

 
  1. runde 2. runde 3. runde 4. runde 5. runde   3 bedste
               
               
Riffel 22 Børn 1              
               
Jakob Hvidberg Pedersen 198/07 195/03 200/04 200/09     598
Daniel Ravn 199/05 200/07   200/10     599
               
Riffel 22 Børn 3              
               
Noah Harboe 189/01 189/04          
Niklas Segel Larsen   193/03 189/02 194/03     576
               
Riffel 22 Junior 2              
               
Annika Håkansson 197/05   199/07        
Oliver Larsen 192/04 193/03 195/05 190/02     580
Maria Graversen   199/08 198/05 197/06     594
               
Riffel 22 Ung stilling 1              
               
Janne Bagge Larsen 187/03            
               
Riffel 22 Voksen stilling 1              
               
Bjarne Veile 190/05 191/04 191/04 191/05     573
Signe Jensen 190/03 189/00 192/03 190/02     572
Nicolai Andersen   194/04   192/02      
               
Riffel 22 Voksen stilling 2              
               
Søren Smith Rasmussen 182/01            
               
Riffel 22 Voksen stilling 3              
               
Stefan Jensen 179/01 180/00 177/00 177/00     536
               
Riffel 22 Senior 1              
               
Peter Hvidberg 199/14 198/11 199/08 199/08     597
Inge Rusbjerg 198/05 199/13 198/07 195/04     595
Jytte Kristoffersen 196/08   198/04 197/06     591
Leif Bay 196/06 197/10 198/07 199/10     594
Leif Bodilsen 196/04 200/08 197/07 198/07     594
               
Riffel 22 Senior 2              
               
Inge Larsen 198/02   197/07 198/08     593
Paul Groesmeyer 193/03 195/02 189/04 193/05     581
               
Riffel 22 Senior 3              
               
Karl Johan Madsen 195/02            
               
Riffel 22 Voksen Åben 1              
               
Morten Remsted 199/11 198/09 198/10       595
Helle L. Jensen 197/06 199/07 199/07 199/08     597
Sanne Kjær 191/03 196/03 193/04       580
               
Riffel 22 Voksen Åben 2              
               
Per Bay 198/05 197/06 199/09 199/13     596
Niels Madsen Larsen   195/02          
               
Riffel 22 Voksen åben 3              
               
Søren Hvidberg Pedersen 195/08 195/07 196/06       586
Jan Andersen   195/05   194/05      
               
Luftriffel Børn 1              
               
Daniel Ravn 198/07 198/07 200/09       596
               
Luftriffel Børn 2              
               
Niklas Segel Larsen 195/04 192/02 193/01 191/00     580
               
Luftriffel Børn 3              
               
Noah Harboe 173/01 192/03 191/02       556
               
Luftriffel Junior 2              
               
Oliver Larsen 198/04 195/05 189/02 198/02     591
Søren Mehlsen 181/02            
Maria Graversen   198/06 199/07        
               
Luftriffel Ung stilling 1              
               
Janne Bagge Larsen 196/03            
               
Luftriffel ung stilling 2              
Laura Graversen     178/01        
               
Luftriffel Voksen stilling 1              
               
Bjarne Veile 194/01 195/04 189/00 192/01     581
Signe Jensen     192/04 194/04      
               
Luftriffel Voksen stilling 2              
               
Nicolai Andersen   192/04          
               
Luftriffel Voksen stilling 3              
               
Søren Smith Rasmussen 178/00            
               
Luftriffel Senior 1              
               
Inge Larsen 198/07 198/07 198/07 199/06     595
Leif Bodilsen 198/02 200/08 198/06 199/09     597
Inge Rusbjerg 196/05 197/06 197/05 198/07     592
Leif Bay   195/04 192/05 198/04     585
Peter Hvidberg 200/09 200/12   200/08     600
               
Luftriiffel Senior 2              
               
Paul Groesmeyer 195/01 184/02 189/02 190/04     574
               
Luftriffel Voksen åben 1              
               
Morten Remsted 199/12 200/07 198/07       597
Helle L. Jensen 196/06 197/04 199/08 200/02     596
Niels madsen Larsen   198/04          
               
Luftriffel Voksen åben 2              
               
Sanne Kjær 200/06 195/04 197/03 198/03     595
Per Bay 199/05 199/02 198/04 197/06     596
               
Pistol 22 Voksen 1 hånd - 2              
               
Leif Bodilsen 271/89 270/91 279/05 273/94     823
               
Pistol 22 Voksen 1 hånd - 3              
               
Søren Smith Rasmussen 256/83 263/86 263/01       782
Inge Larsen     247/00 255/78      
               
Pistol 22 voksen 1 hånd - 4              
               
Hans Henrik Hjort Bak 256/88 248/80          
               
Luftpistol Voksen 1 hånd - 2              
               
Leif Bodilsen 265/91 275/94 270/03 266/87     811
Henrik Poulsen   255/79 279/06 272/96     806
               
Luftpistol Voksen 1 hånd - 3              
               
Søren Smith Rasmussen 265/90 266/86 252/02       783
Inge Larsen 248/83 265/86 268/05 275/94     808
Hans Henrik Hjort Bak   262/86          
               
Luftpistol Senior 2 hånd              
               
Inge Rusbjerg   247/81          

 

Skoleskydningsfinale 2015

 

Resultatet vil også kunne ses på www.dgi-skyd.dk

LANDSDELSFINALE I SKOLESKYDNINGEN 2015
HOLDRESULTATER
Placering Skole/hold Point  
1 Allerslev Skole 5B 766 10
2 Katrinedalskolen 5G 764 19
3 Katrinedalskolen 5B 756 11
4 Reerslev Skole 5A 750 9
5 Magretheskolen 5B 749 11
6 Kr. Hyllinge Skole 5V 749 11
7 Sofielundskolen  5C 744 6
8 Køge Bugt Privatskole 743 12
9 Margretheskolen 5A 743 8
10 Hvalsø Skole 5C 743 2
11 Løve Skole 5. 742 4
12 Vemmelev Skole 5B 741 13
13 Fløng Skole 5B 738 16
14 Elverdamsskolen 5B 733 8
15 Kirke Såby Skole 5B 731 5
16 Lindebjergskolen 5B 730 6
17 Høng Skole 5B 730 6
18 Sofielundskolen 5D 729 6
19 Holmeagerskolen 5A 728 6
20 Sofielundskolen 5E 725 3
21 Kildevangs Skole 5D 724 5
LANDSDELSFINALE I SKOLESKYDNINGEN 2015,
INDIVIDUELLE RESULTATER
Plac. Navn Skole Point  
1 Maria Glei Graversen Fløng Skole 5B 197 9
2 Dikte Jørgensen Katrinedalskolen 5G 197 7
3 Julie Jensen Katrinedalskolen 5B 195 6
4 Isabella Reitov Allerslev Skole 5B 195 2
5 Nanna Kure Katrinedalskolen 5G 193 6
6 Line S. Skou Elverdamsskolen 5B 193 4
7 Anton F.S. Stehnij Margretheskolen 5A 193 4
8 Nikolaj Ørskou Reerslev Skole 5A 192 2
9 Laurids Pedersen Allerslev Skole 5B 192 2
10 Oscar Hangaaard Køge Bugt Privatskole 191 5
11 Malthe Blak Lindebjergskolen 5B 191 5
12 Jeppe Vedel   Kristiansen Vemmelev Skole 5B 191 4
13 Freja Møller-Hansen Hvalsø Skole 5C 191 1
14 Benjamin Lauritsen Sofielundskolen 5E 191 1
15 Laurits Andersen   Larsen Køge Bugt Privatskole 190 5
16 Ida R. Rasmussen Høng Skole 5B 190 5
17 Cecilie Nørgaard Kr. Hyllinge Skole 5V 190 4
18 Emma M. Carøe Magretheskolen 5B 190 3
19 Philip Jensen Allerslev Skole 5B 190 2
20 Emma Frederiksen Sofielundskolen  5C 190 1
21 Celeste A.R.   Hjelmbjerg Magretheskolen 5B 189 5
22 Sif Skals Reerslev Skole 5A 189 5
23 Lisa Nielsen Kirke Såby Skole 5B 189 4
24 Alma Sørensen Allerslev Skole 5B 189 4
25 Caroline Rose Lykking Kr. Hyllinge Skole 5V 189 2
26 Benjamin Egholm Katrinedalskolen 5B 189 1
27 Frederik Andersen Katrinedalskolen 5G 188 5
28 Rasmus Elias Jæger Fløng Skole 5B 188 4
29 Sebastian R. Jessen Sofielundskolen  5C 188 3
30 Cassandra L. Nielsen Elverdamsskolen 5B 188 3
31 Anna C. Vagnkilde Margretheskolen 5A 188 2
32 Mikkel Pedersen Løve Skole 5. 188 1
33 Jeppe Jensen Løve Skole 5. 188 1
34 Helena Bagge Veirum Holmeagerskolen 5A 187 4
35 Julie Jacobsen Sofielundskolen  5C 187 2
36 Nicoline Baadsgaard Holmeagerskolen 5A 187 2
37 Sune Thøgersø Katrinedalskolen 5B 187 2
38 Gustav   Hedegaard-Fischer Magretheskolen 5B 187 1
39 Sofus Honnes Løve Skole 5. 187 1
40 Mikkel Schiødt Kr. Hyllinge Skole 5V 186 4
41 Frederikke H. Larsen Hvalsø Skole 5C 186 1
42 Mikkel R. Paulsen Margretheskolen 5A 186 1
43 Christoffer Jensen Katrinedalskolen 5G 186 1
44 Nicoline Nielsen Vemmelev Skole 5B 185 4
45 Lucas Rasmussen Katrinedalskolen 5B 185 2
46 Malthe K. Clausen Kildevangs Skole 5D 185 1
47 Luca Susé Sofielundskolen 5D 185 1
48 Emilie Jensen Hvalsø Skole 5C 185 0
49 Sandra Søndergaard Reerslev Skole 5A 185 0
50 Freja Kristensen Reerslev Skole 5A 184 2
51 Nanna Tinghøj   Pedersen Kr. Hyllinge Skole 5V 184 1
52 Sebastian Jensen Høng Skole 5B 184 1
53 Jeppe S. Kleist Sofielundskolen 5D 183 4
54 Rosa Foldbjerg Kildevangs Skole 5D 183 2
55 Chamille Ø Anker Sofielundskolen 5E 183 2
56 Gustav Johnson Peen Vemmelev Skole 5B 183 2
57 Rasmus D. Kostechi Magretheskolen 5B 183 2
58 Ferhat Tekbas Sofielundskolen 5D 183 1
59 Sam   O. Christiansen Fløng Skole 5B 183 1
60 Nicklas Hviid Hansen Vemmelev Skole 5B 182 3
61 Valdemar Ilsøe Lindebjergskolen 5B 182 1
62 Noah S.T. Calmann Kirke Såby Skole 5B 182 1
63 Mathias P. Hansen Høng Skole 5B 182 0
64 Theodor L. Rosenstrøm Køge Bugt Privatskole 181 1
65 Sif Bengtsson Køge Bugt Privatskole 181 1
66 Christian A.   Fournaise Elverdamsskolen 5B 181 1
67 Mikkel R. Larsen Hvalsø Skole 5C 181 0
68 Daniel Rasmussen Lindebjergskolen 5B 180 0
69 Emmeli M. Dan Kirke Såby Skole 5B 180 0
70 Jonas M. Marboe Kirke Såby Skole 5B 180 0
71 Sebastian Larsen Løve Skole 5. 179 1
72 Silke Kjeldsmark Sofielundskolen  5C 179 0
73 Noah Hilseh Kildevangs Skole 5D 178 2
74 Sara Jørgensen Sofielundskolen 5D 178 0
75 Cirkoline Arnmark Kildevangs Skole 5D 178 0
76 Kristoffer Frogne Holmeagerskolen 5A 178 0
77 Victor Dolleris Sofielundskolen 5E 177 0
78 Mathias Schwalm Lindebjergskolen 5B 177 0
79 Mads B. Christensen Margretheskolen 5A 176 1
80 Amanda N. Bergmann Holmeagerskolen 5A 176 0
81 Tobias A. Nihøj Sofielundskolen 5E 174 0
82 Mai Witthøft Høng Skole 5B 174 0
83 Andreas M.M. Pedersen Elverdamsskolen 5B 171 0
84 Frederik Olsson Fløng Skole 5B 170 2

LDM 25-50-200-300-NM DGI Midt- og Vestsjællands 2015

Endelig RESULTATLISTE for 25-50-200-300-NM
Protesttid på 48 timer er udløbet tirsdag 25.aug 2015 klokken 15:50


DGI Midt- og Vestsjællands Landsdelsmesterskab 2015
25-08-2015 16:20:54 - DDS SP v.3.15.6.1 RESULTATLISTE  DGI Midt- og Vestsjælland LDM 2015 

           
  Holdkonkurrence: Standardpistol BK/Jun    
           
1 Nykøbing Sj. Skytteforening      
  100794 Michelle Leth Wehage Klasse: BK 577/99  
  98208 Kasper Andersen Klasse: JUN 515/88  
  98210 Thomas Andersen Klasse: JUN 507/83  
  94441 Emil Madsen Klasse: JUN 492/87  
  Total     2091/357  
           
           
  Holdkonkurrence: Standardpistol Ung/Senior    
           
1 Nykøbing Sj. Skytteforening      
  57562 John Bønnicke Jensen Klasse: 1 537/90  
  57359 Johnny Ole Larsen Klasse: 1 529/93  
  57192 Lars Jensen Klasse: 1 522/86  
  57749 Finn Hallø Klasse: 2 489/72  
  Total     2077/341  
           
           
2 Slagelse Skytteforening      
  59476 Michael Frederiksen Klasse: 2 531/90  
  91804 Morten Jensen Klasse: 2 531/72  
  119248 Erik Larsen Klasse: 3 468/73  
  111853 Jonas Juul Andersen Klasse: 3 438/70  
  Total     1968/305  
           
           
3 Reerslev SG&I      
  92336 Jesper Helmersen Klasse: 2 514/78  
  69802 Jens Johannesen Klasse: 3 505/84  
  69413 Lars Rasmussen Klasse: 3 473/75  
  69462 Henrik Pangel Klasse: 3 388/57  
  Total     1880/294  
           
           
Holdkonkurrence: Standardpistol Vet/Åkl      
           
1 Nykøbing Sj. Skytteforening      
  103840 Henrik Lerfeldt Klasse: ÅKL 573/95  
  101992 Jacob Larsen Klasse: ÅKL 533/83  
  57506 Uffe Nielsen Klasse: VET 532/81  
  86383 Ralf Nielsen Klasse: VET 520/92  
  Total     2158/351  
           
           
2 Svinninge Skytteforening      
  119737 Steen Weihe Klasse: ÅKL 526/82  
  57723 Nerik Frandsen Klasse: ÅKL 526/86  
  83207 Tonny Nielsen Klasse: ÅKL 515/86  
  91902 Henrik Wrang Güsmer-Riggelsen Klasse: ÅKL 489/72  
  Total     2056/326  
           
           
3 Korsør Skytteforening      
  59359 Erik Benée Petersen Klasse: VET 526/85  
  81630 Hans Jørgen Mortensen Klasse: VET 515/90  
  59376 Børge R. Christensen Klasse: VET 512/82  
  59102 Torben Emcken Klasse: VET 488/78  
  Total     2041/335  
           
           
  Holdkonkurrence: FinPistol BK/Jun      
           
1 Nykøbing Sj. Skytteforening      
  100794 Michelle Leth Wehage Klasse: BK 395/99  
  98208 Kasper Andersen Klasse: JUN 360/96  
  94441 Emil Madsen Klasse: JUN 335/91  
  98210 Thomas Andersen Klasse: JUN 328/87  
  Total     1418/373  
           
           
  Holdkonkurrence: Finpistol Ung/Senior      
           
1 Nykøbing Sj. Skytteforening      
  57359 Johnny Ole Larsen Klasse: 1 379/96  
  57562 John Bønnicke Jensen Klasse: 1 371/93  
  57192 Lars Jensen Klasse: 2 358/96  
  57749 Finn Hallø Klasse: 2 357/84  
  Total     1465/369  
           
           
  Holdkonkurrence: Finpistol Vet-Åkl      
           
1 Nykøbing Sj. Skytteforening      
  103840 Henrik Lerfeldt Klasse: ÅKL 392/100  
  101992 Jacob Larsen Klasse: ÅKL 378/98  
  57506 Uffe Nielsen Klasse: VET 365/90  
  86383 Ralf Nielsen Klasse: VET 341/95  
  Total     1476/383  
           
           
2 Svinninge Skytteforening      
  57723 Nerik Frandsen Klasse: ÅKL 375/94  
  119737 Steen Weihe Klasse: ÅKL 367/91  
  83207 Tonny Nielsen Klasse: ÅKL 366/92  
  91902 Henrik Wrang Güsmer-Riggelsen Klasse: ÅKL 343/91  
  Total     1451/368  
           
           
3 Korsør Skytteforening      
  59376 Børge R. Christensen Klasse: VET 369/86  
  81630 Hans Jørgen Mortensen Klasse: VET 361/97  
  59359 Erik Benée Petersen Klasse: VET 358/92  
  59102 Torben Emcken Klasse: VET 343/89  
  Total     1431/364  
           
           
  Holdkonkurrence: Grovpistol GP32
           
1 Nykøbing Sj. Skytteforening      
  101992 Jacob Larsen Klasse: R32 384/98  
  57562 John Bønnicke Jensen Klasse: R32 380/98  
  103840 Henrik Lerfeldt Klasse: R32 379/97  
  57359 Johnny Ole Larsen Klasse: R32 372/100  
  Total     1515/393  
           
           
2 Korsør Skytteforening      
  86053 Jimmy Larsen Klasse: R32 380/96  
  59362 Dennis Samuelsen Klasse: R32 376/97  
  81630 Hans Jørgen Mortensen Klasse: R32 361/88  
  59102 Torben Emcken Klasse: R32 357/93  
  Total     1474/374  
           
           
  Holdkonkurrence: Grovpistol GPA      
           
1 Nykøbing Sj. Skytteforening      
  57577 Gert Hansen Klasse: RA 382/98  
  101992 Jacob Larsen Klasse: RA 372/93  
  103840 Henrik Lerfeldt Klasse: RA 372/90  
  57359 Johnny Ole Larsen Klasse: RA 360/90  
  Total     1486/371  
           
           
2 Slagelse Skytteforening      
  91804 Morten Jensen Klasse: RA 336/84  
  106049 Dennis Martlev Klasse: RA 325/70  
  111853 Jonas Juul Andersen Klasse: RA 284/65  
  59476 Michael Frederiksen Klasse: RA 278/78  
  Total     1223/297  
           
           
  Holdkonkurrence: Grovpistol GR      
           
1 Nykøbing Sj. Skytteforening      
  101992 Jacob Larsen Klasse: RR 377/94  
  103840 Henrik Lerfeldt Klasse: RR 377/96  
  57577 Gert Hansen Klasse: RR 377/93  
  57359 Johnny Ole Larsen Klasse: RR 356/90  
  Total     1487/373  
           
           
  Holdkonkurrence: 200 meter BK
           
1 Gundsølille SG&I
  118167 Magnus Nicolai Dalen Klasse: BK 143/02  
  107612 Mathias Nørgaard Klasse: BK 141/02  
  107611 Mikkel Schiødt Klasse: BK 139/00  
  102256 Kalle Preisler Mathiesen Klasse: BK 127/00  
  Total 550/04  
           
           
  Holdkonkurrence: 200 meter Ung/Senior
           
1 Vemmelev SG&I
  59536 Johnny Olsen Klasse: 1 147/00  
  62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Klasse: 1 147/07  
  60025 Morten Kleffel Petersen Klasse: 1 140/04  
  59650 Allan Hansen Klasse: 1 134/04  
  Total 568/15  
           
           
2 Svinninge Skytteforening
  60136 Lisbeth Iversen Klasse: 1 145/03  
  62299 Karin Iversen Klasse: 1 145/07  
  60081 Søren Madsen Klasse: 1 141/04  
  57543 Leif Nielsen Klasse: 2 134/01  
  Total 565/15  
           
           
3 Fløng-Hedehusene Skf.
  28084 Bjarne Veile Klasse: 1 148/05  
  69431 Karsten Graversen Klasse: 2 142/01  
  69477 Gert Poulsen Klasse: 2 137/01  
  69501 Birger Groesmeyer Klasse: 1 137/03  
  Total 564/10  
           
           
4 Greve Skf.
  68949 Claus Bruun Klasse: 1 140/05  
  60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Klasse: 2 139/01  
  75149 Maja Groot Klasse: 2 135/02  
  95000 Jon Luckmann Hansen Klasse: 2 135/03  
  Total 549/11  
           
           
  Holdkonkurrence: 200 meter Vet
           
1 Tuse Skytteforening
  57407 Susanne Frederiksen Klasse: V1 149/06  
  57419 Lars Lund Klasse: V1 145/08  
  57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: V1 142/03  
  58322 Kurt Petersen Klasse: V1 139/02  
  Total 575/19  
           
           
2 Fløng-Hedehusene Skf.
  69365 Paul Groesmeyer Klasse: V1 147/04  
  69408 Leif Bodilsen Klasse: V2 146/03  
  69461 Inge Rusbjerg Klasse: V1 144/06  
  69409 Leif Bay Klasse: V1 138/01  
  Total 575/14  
           
           
  Holdkonkurrence: 50 meter BK
           
1 Fløng-Hedehusene Skf.
  100110 Maria Graversen Klasse: BK1 199/09  
  111339 Maria Andersen Klasse: BK1 198/12  
  112527 Carmen Bograd Klasse: BK2 198/08  
  119757 Annika Håkansson Klasse: BK1 198/10  
  Total 793/39  
           
           
2 Hvalsø Skf.
  110486 Joakim Marwood Klasse: BK1 198/10  
  111622 Andreas Jensen Klasse: BK1 197/08  
  104923 Nikolaj Esbensen Klasse: BK1 196/09  
  94206 Matias B. Larsen Klasse: BK1 193/07  
  Total 784/34  
           
           
3 Korsør Skytteforening
  112155 Andreas Andersen Klasse: BK1 197/06  
  114967 Alexander Prip Klasse: BK1 197/11  
  112110 Jonathan Lohse Klasse: BK1 196/09  
  118720 Jeppe Dalgaard Klasse: BK1 194/06  
  Total 784/32  
           
           
4 Kirke Hyllinge Skf.
  112037 Cecilie Nørgaard Klasse: BK1 198/06  
  107612 Mathias Nørgaard Klasse: BK1 197/07  
  119217 Yasmin Hansen Klasse: BK2 195/05  
  107611 Mikkel Schiødt Klasse: BK2 192/06  
  Total 782/24  
           
           
5 Gundsølille SG&I
  113065 Sarah Rasmussen Klasse: BK1 199/14  
  113069 Asta Holm Klasse: BK2 197/08  
  118167 Magnus Nicolai Dalen Klasse: BK1 193/08  
  118031 Ibi Wendelbo Toft Klasse: BK2 192/04  
  Total 781/34  
           
           
6 Ringsted Skytteforening
  110303 Markus Bech Klasse: BK2 198/04  
  114552 Gorm Andersen Klasse: BK2 195/06  
  117439 Benjamin Pedersen Klasse: BK1 195/05  
  118771 Oliver l. Hansen Klasse: BK3 190/03  
  Total 778/18  
           
           
7 Høng Skytteforening
  111739 Josefine Amalie Hansen Klasse: BK2 195/05  
  114396 Nikolai Sandstød Larsen Klasse: BK1 195/10  
  119769 Mikkel Andersen Klasse: BK2 192/02  
  114545 Mikkel Houmølle Klasse: BK2 190/04  
  Total 772/21  
           
           
8 Greve Skf.
  84580 Søren Højberg Pedersen Klasse: BK1 194/10  
  116798 Jonathan Wain Klasse: BK2 189/03  
  118080 Maiken Vejle Kofod Jensen Klasse: BK2 186/02  
  119906 Katarina H. Funch Klasse: BK3 182/05  
  Total 751/20  
           
           
  Holdkonkurrence: 50 Meter JUN
           
1 Ballerup Skf.
  106625 Alexander Petersen Klasse: J2 199/14  
  75089 Marcus G. Poulsen Klasse: J1 199/09  
  76771 Joachim Espersen Klasse: J1 199/08  
  90190 Mikkel Adam Warrer Klasse: J1 198/11  
  Total 795/42  
           
           
2 Korsør Skytteforening
  94411 Mathias Nielsen Klasse: J1 198/07  
  93330 Cecilie Rasmussen Klasse: J1 196/10  
  92369 Sebastian Pedersen Klasse: J2 194/09  
  85447 Ditte Skov Klasse: J1 190/06  
  Total 778/32  
           
           
3 Fløng-Hedehusene Skf.
  96807 Sara Hvidberg Klasse: J1 197/06  
  104570 Mikkel Kjær Hansen Klasse: J2 196/07  
  111359 Mads Christensen Klasse: J1 191/06  
  69410 Laura Graversen Klasse: J2 191/04  
  Total 775/23  
           
  Holdkonkurrence: 50 meter Ung/Senior
           
1 Fløng-Hedehusene Skf.
  69431 Karsten Graversen Klasse: 1 195/07  
  69344 Signe Jensen Klasse: 2 194/08  
  28084 Bjarne Veile Klasse: 1 193/07  
  69460 Inge Larsen Klasse: 1 193/06  
  Total 775/28  
           
           
  Holdkonkurrence: 50 Meter Veteran
           
1 Tuse Skytteforening
  57407 Susanne Frederiksen Klasse: V1 199/12  
  57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: V1 198/08  
  57419 Lars Lund Klasse: V1 197/10  
  58322 Kurt Petersen Klasse: V1 196/08  
  Total 790/38  
           
           
2 Fløng-Hedehusene Skf.
  69365 Paul Groesmeyer Klasse: V1 195/07  
  69409 Leif Bay Klasse: V1 195/07  
  69461 Inge Rusbjerg Klasse: V1 195/09  
  69408 Leif Bodilsen Klasse: V2 193/06  
  Total 778/29  
           
           
3 Korsør Skytteforening
  58805 Inge Nielsen Klasse: V1 196/07  
  59037 Pelle R. Pedersen Klasse: V1 196/09  
  59269 Ole S. Madsen Klasse: V1 193/06  
  59359 Erik Benée Petersen Klasse: V1 191/06  
  Total 776/28  
           
           
4 Greve Skf.
  68845 Kaj Hansen Klasse: V1 193/08  
  68747 Tove Rasmussen Klasse: V1 191/04  
  57006 Kristian Ebbensgaard Klasse: V1 190/01  
  68694 Svend Vahlgren Klasse: V2 185/02  
  Total 759/15  
           
           
5 Roskilde Skf.
  103541 Erik Jensen Klasse: V2 185/08  
  60675 Søren Christiansen Klasse: V2 185/01  
  71267 Thorkild Paul Jensen Klasse: V2 185/01  
  60775 Leif Gulholm Klasse: V2 182/05  
  Total 737/15  
           
           
           
  Individuelle resultater:
           
           
  Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1 113065 Sarah Rasmussen 17-302 Gundsølille SG&I 199/14    200/11    399/25 G
2 90829 Jonas Olsen 17-037 Tuse Skytteforening 199/12    199/13    398/25 S
3 100110 Maria Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 199/09    199/09    398/18 B
4 111339 Maria Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/12    199/12    397/24  
5 110952 Nikoline Storm 17-373 Ballerup Skf. 198/11    198/10    396/21  
6 112110 Jonathan Lohse 17-003 Korsør Skytteforening 196/09    199/06    395/15  
7 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 197/07    198/16    395/23  
8 111622 Andreas Jensen 17-333 Hvalsø Skf. 197/08    197/07    394/15  
9 110486 Joakim Marwood 17-333 Hvalsø Skf. 198/10    196/08    394/18  
10 119757 Annika Håkansson 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/10    196/07    394/17  
11 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/10    197/10    393/20  
12 114396 Nikolai Sandstød Larsen 17-148 Høng Skytteforening 195/10    197/10    392/20  
13 112037 Cecilie Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 198/06    194/05    392/11  
14 104923 Nikolaj Esbensen 17-333 Hvalsø Skf. 196/09    194/08    390/17  
15 114967 Alexander Prip 17-003 Korsør Skytteforening 197/11    193/04    390/15  
16 112155 Andreas Andersen 17-003 Korsør Skytteforening 197/06    193/06    390/12  
17 118167 Magnus Nicolai Dalen 17-302 Gundsølille SG&I 193/08    196/12    389/20  
18 109619 Stella Bograd 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/04    196/11    389/15  
19 94206 Matias B. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 193/07    195/05    388/12  
20 84580 Søren Højberg Pedersen 17-321 Greve Skf. 194/10    194/08    388/18  
21 118720 Jeppe Dalgaard 17-003 Korsør Skytteforening 194/06    194/05    388/11  
22 117439 Benjamin Pedersen 17-009 Ringsted Skytteforening 195/05    190/06    385/11  
23 109104 Sebastian Kristensen 17-003 Korsør Skytteforening 191/06    189/04    380/10  
           
           
  Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1 112527 Carmen Bograd 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/08    197/12    395/20 G
2 110303 Markus Bech 17-009 Ringsted Skytteforening 198/04    197/10    395/14 S
3 114552 Gorm Andersen 17-009 Ringsted Skytteforening 195/06    198/08    393/14 B
4 113069 Asta Holm 17-302 Gundsølille SG&I 197/08    196/06    393/14  
5 121704 Sascha Anne Ursin Bross 17-003 Korsør Skytteforening 193/07    196/07    389/14  
6 111739 Josefine Amalie Hansen 17-148 Høng Skytteforening 195/05    193/04    388/09  
7 119217 Yasmin Hansen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 195/05    191/03    386/08  
8 116798 Jonathan Wain 17-321 Greve Skf. 189/03    196/07    385/10  
9 119769 Mikkel Andersen 17-148 Høng Skytteforening 192/02    193/03    385/05  
10 114545 Mikkel Houmølle 17-148 Høng Skytteforening 190/04    194/06    384/10  
11 118762 Tobias Dyrby Nielsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 192/06    192/07    384/13  
12 117034 Sebastian Christensen 17-327 Osted/Lejre Skf. 192/06    191/06    383/12  
13 115734 Jonas Knudsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/04    191/05    382/09  
14 107611 Mikkel Schiødt 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 192/06    190/05    382/11  
15 118031 Ibi Wendelbo Toft 17-302 Gundsølille SG&I 192/04    190/05    382/09  
16 118772 Emil L. Hansen 17-009 Ringsted Skytteforening 186/01    190/05    376/06  
17 108366 Elmer Wagner 17-009 Ringsted Skytteforening 184/03    188/02    372/05  
           
           
  Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1 119167 Thor Hansen 17-003 Korsør Skytteforening 194/03    193/05    387/08 G
2 121921 Mikkel Skov Daugaard 17-333 Hvalsø Skf. 189/03    195/05    384/08 S
3 119411 Lucas Lodahl 17-333 Hvalsø Skf. 190/07    193/05    383/12 B
4 118771 Oliver l. Hansen 17-009 Ringsted Skytteforening 190/03    187/02    377/05  
5 121668 Simon Teil Hansen 17-003 Korsør Skytteforening 184/03    188/03    372/06  
6 121547 Freya Hansen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 182/06    176/00    358/06  
           
           
  Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1 94411 Mathias Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 198/07    200/10    398/17 G
2 90190 Mikkel Adam Warrer 17-373 Ballerup Skf. 198/11    199/11    397/22 S
3 95589 Morten Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 198/07    199/10    397/17 B
4 110092 Janne Bagge Larsen 17-301 Roskilde Skf. 198/07    199/09    397/16  
5 96807 Sara Hvidberg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/06    198/12    395/18  
6 75089 Marcus G. Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 199/09    196/07    395/16  
7 104200 Stephanie Grundsøe 17-302 Gundsølille SG&I 197/07    197/10    394/17  
8 76771 Joachim Espersen 17-373 Ballerup Skf. 199/08    195/05    394/13  
9 100565 Oliver Schjørring 17-321 Greve Skf. 196/10    197/10    393/20  
10 96351 Louise Petersen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 196/11    197/07    393/18  
11 101459 Mikkel Larsen 17-037 Tuse Skytteforening 195/05    196/09    391/14  
12 93330 Cecilie Rasmussen 17-003 Korsør Skytteforening 196/10    195/04    391/14  
13 103952 Mads Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 192/07    198/08    390/15  
14 111359 Mads Christensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/06    196/02    387/08  
15 85447 Ditte Skov 17-003 Korsør Skytteforening 190/06    192/05    382/11  
           
           
  Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1 110953 Frederikke Storm 17-373 Ballerup Skf. 198/07    197/08    395/15 G
2 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 199/14    196/09    395/23 S
3 110414 Marius Christensen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 199/11    193/05    392/16 B
4 92369 Sebastian Pedersen 17-003 Korsør Skytteforening 194/09    197/08    391/17  
5 110723 Jakob Bjerager 17-301 Roskilde Skf. 196/08    195/08    391/16  
6 104570 Mikkel Kjær Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/07    194/07    390/14  
7 111113 Andreas Rasmussen 17-301 Roskilde Skf. 191/06    197/07    388/13  
8 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/04    196/10    387/14  
           
           
  Gevær, 50m. - Mesterskab UNG
1 93433 Sebastian Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 191/05    189/08    380/13 G
2 88707 Kevin F. Sørensen 17-003 Korsør Skytteforening 182/05    184/04    366/09 S
           
           
  Gevær, 50m. - Mesterskab 1
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/07    197/09    390/16 G
2 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/07    192/03    387/10 S
3 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 193/08    193/10    386/18 B
4 57411 Sigurd Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 194/10    192/05    386/15  
5 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/06    192/04    385/10  
6 84218 Jacob Warrer 17-373 Ballerup Skf. 188/08    190/02    378/10  
           
           
  Gevær, 50m. - Mesterskab 2
1 69344 Signe Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/08    195/09    389/17 G
2 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 194/08    193/04    387/12 S
3 60025 Morten Kleffel Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 193/06    193/05    386/11 B
4 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 192/02    192/07    384/09  
5 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 190/05    188/08    378/13  
6 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/06    186/03    377/09  
7 60401 Eskil Gotfredsen 17-333 Hvalsø Skf. 185/05    191/05    376/10  
8 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 185/05    190/10    375/15  
           
           
  Gevær, 50m. - Mesterskab 3
1 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 191/04    190/04    381/08 G
2 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 188/06    192/05    380/11 S
3 69328 Søren Smith Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 184/04    194/07    378/11 B
4 69629 Per Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 184/02    188/06    372/08  
5 84147 Klaus Morell 17-321 Greve Skf. 165/04    174/01    339/05  
           
           
  Gevær, 50m. - Mesterskab V1
1 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 199/12    200/10    399/22 G
2 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 197/10    199/12    396/22 S
3 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 198/08    198/09    396/17 B
4 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/07    198/10    393/17  
5 58805 Inge Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 196/07    197/09    393/16  
6 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/07    195/09    390/16  
7 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 193/08    196/11    389/19  
8 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/09    192/04    387/13  
9 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 196/08    191/06    387/14  
10 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 190/01    196/06    386/07  
11 59269 Ole S. Madsen 17-003 Korsør Skytteforening 193/06    192/04    385/10  
12 59359 Erik Benée Petersen 17-003 Korsør Skytteforening 191/06    192/03    383/09  
13 59402 Torben Kaalund-Ramm 17-074 Gimlinge SG&I 191/03    190/04    381/07  
14 68747 Tove Rasmussen 17-321 Greve Skf. 191/04    189/05    380/09  
           
           
  Gevær, 50m. - Mesterskab V2
1 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 194/06    194/04    388/10 G
2 106685 Ole Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 193/07    193/06    386/13 S
3 68694 Svend Vahlgren 17-321 Greve Skf. 185/02    192/04    377/06 B
4 60675 Søren Christiansen 17-301 Roskilde Skf. 185/01    192/03    377/04  
5 114140 Rolf Dejløw 17-009 Ringsted Skytteforening 191/00    186/03    377/03  
6 103541 Erik Jensen 17-301 Roskilde Skf. 185/08    191/05    376/13  
7 60775 Leif Gulholm 17-301 Roskilde Skf. 182/05    192/04    374/09  
8 68831 Kurt Nielsen 17-321 Greve Skf. 184/04    189/03    373/07  
9 71267 Thorkild Paul Jensen 17-301 Roskilde Skf. 185/01    187/02    372/03  
10 80735 Vivi Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 181/03    189/05    370/08  
           
           
  Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
1 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 198/07    200/11    398/18 G
2 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 199/12    199/12    398/24 S
3 57425 Dennis Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 200/12    198/10    398/22 B
4 69376 Morten Remsted 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/07    198/10    395/17  
5 59919 Andreas Andersen 17-037 Tuse Skytteforening 194/06    197/08    391/14  
6 76186 Ken Poulsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 196/10    195/06    391/16  
7 60856 Helle Jensen 17-302 Gundsølille SG&I 192/07    190/06    382/13  
8 95283 Laila B. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 193/07    187/04    380/11  
           
           
  Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
1 M0001 Haroldas Grigalionis 17-373 Ballerup Skf. 197/08    198/09    395/17 G
2 112322 Morten Frank 17-003 Korsør Skytteforening 193/06    194/06    387/12 S
3 82311 Joakim Dahl-Nielsen 17-373 Ballerup Skf. 195/05    192/03    387/08 B
4 118111 Marlene Smidstrup 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 183/01    189/04    372/05  
           
           
  Gevær, 50m. - Klasse BK1
1 113065 Sarah Rasmussen 17-302 Gundsølille SG&I 199/14 P
2 90829 Jonas Olsen 17-037 Tuse Skytteforening 199/12 P
3 100110 Maria Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 199/09 P
4 111339 Maria Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/12 P
5 110952 Nikoline Storm 17-373 Ballerup Skf. 198/11 P
6 110486 Joakim Marwood 17-333 Hvalsø Skf. 198/10 P
6 119757 Annika Håkansson 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/10 P
8 112037 Cecilie Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 198/06 P
9 114967 Alexander Prip 17-003 Korsør Skytteforening 197/11  
10 111622 Andreas Jensen 17-333 Hvalsø Skf. 197/08  
11 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 197/07  
12 112155 Andreas Andersen 17-003 Korsør Skytteforening 197/06  
13 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/10  
14 104923 Nikolaj Esbensen 17-333 Hvalsø Skf. 196/09  
14 112110 Jonathan Lohse 17-003 Korsør Skytteforening 196/09  
16 114396 Nikolai Sandstød Larsen 17-148 Høng Skytteforening 195/10  
17 117439 Benjamin Pedersen 17-009 Ringsted Skytteforening 195/05  
18 84580 Søren Højberg Pedersen 17-321 Greve Skf. 194/10  
19 118720 Jeppe Dalgaard 17-003 Korsør Skytteforening 194/06  
20 118167 Magnus Nicolai Dalen 17-302 Gundsølille SG&I 193/08  
21 94206 Matias B. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 193/07  
22 109619 Stella Bograd 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/04  
23 109104 Sebastian Kristensen 17-003 Korsør Skytteforening 191/06  
           
           
  Gevær, 50m. - Klasse BK2
1 112527 Carmen Bograd 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/08 P
2 110303 Markus Bech 17-009 Ringsted Skytteforening 198/04 P
3 113069 Asta Holm 17-302 Gundsølille SG&I 197/08 P
4 114552 Gorm Andersen 17-009 Ringsted Skytteforening 195/06 P
5 111739 Josefine Amalie Hansen 17-148 Høng Skytteforening 195/05 P
5 119217 Yasmin Hansen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 195/05 P
7 119623 Karia Madsen-Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/06 P
8 121704 Sascha Anne Ursin Bross 17-003 Korsør Skytteforening 193/07 P
9 107611 Mikkel Schiødt 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 192/06  
9 117034 Sebastian Christensen 17-327 Osted/Lejre Skf. 192/06  
9 118762 Tobias Dyrby Nielsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 192/06  
12 118031 Ibi Wendelbo Toft 17-302 Gundsølille SG&I 192/04  
12 119624 Emil Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/04  
14 119769 Mikkel Andersen 17-148 Høng Skytteforening 192/02  
15 115734 Jonas Knudsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/04  
16 114545 Mikkel Houmølle 17-148 Høng Skytteforening 190/04  
17 116798 Jonathan Wain 17-321 Greve Skf. 189/03  
18 118080 Maiken Vejle Kofod Jensen 17-321 Greve Skf. 186/02  
19 118772 Emil L. Hansen 17-009 Ringsted Skytteforening 186/01  
20 108366 Elmer Wagner 17-009 Ringsted Skytteforening 184/03  
           
           
  Gevær, 50m. - Klasse BK3
1 119167 Thor Hansen 17-003 Korsør Skytteforening 194/03 P
2 119411 Lucas Lodahl 17-333 Hvalsø Skf. 190/07 P
3 118771 Oliver l. Hansen 17-009 Ringsted Skytteforening 190/03 P
4 121921 Mikkel Skov Daugaard 17-333 Hvalsø Skf. 189/03  
5 121668 Simon Teil Hansen 17-003 Korsør Skytteforening 184/03  
6 121547 Freya Hansen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 182/06  
7 119906 Katarina H. Funch 17-321 Greve Skf. 182/05  
           
           
  Gevær, 50m. - Klasse J1
1 75089 Marcus G. Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 199/09 P
2 76771 Joachim Espersen 17-373 Ballerup Skf. 199/08 P
3 90190 Mikkel Adam Warrer 17-373 Ballerup Skf. 198/11 P
4 110092 Janne Bagge Larsen 17-301 Roskilde Skf. 198/07 P
4 94411 Mathias Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 198/07 P
4 95589 Morten Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 198/07 P
7 104200 Stephanie Grundsøe 17-302 Gundsølille SG&I 197/07  
8 96807 Sara Hvidberg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/06  
9 96351 Louise Petersen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 196/11  
10 100565 Oliver Schjørring 17-321 Greve Skf. 196/10  
10 93330 Cecilie Rasmussen 17-003 Korsør Skytteforening 196/10  
12 101459 Mikkel Larsen 17-037 Tuse Skytteforening 195/05  
13 103952 Mads Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 192/07  
14 111359 Mads Christensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/06  
15 85447 Ditte Skov 17-003 Korsør Skytteforening 190/06  
15 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 190/06  
           
           
  Gevær, 50m. - Klasse J2
1 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 199/14 P
2 110414 Marius Christensen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 199/11 P
3 110953 Frederikke Storm 17-373 Ballerup Skf. 198/07 P
4 110723 Jakob Bjerager 17-301 Roskilde Skf. 196/08  
5 104570 Mikkel Kjær Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/07  
6 92369 Sebastian Pedersen 17-003 Korsør Skytteforening 194/09  
7 111113 Andreas Rasmussen 17-301 Roskilde Skf. 191/06  
8 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/04  
           
           
  Gevær, 50m. - Klasse UNG
1 93433 Sebastian Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 191/05 P
2 88707 Kevin F. Sørensen 17-003 Korsør Skytteforening 182/05  
           
           
  Gevær, 50m. - Klasse 1
1 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/07 P
2 57411 Sigurd Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 194/10 P
3 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 193/08  
4 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/07  
5 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/06  
6 84218 Jacob Warrer 17-373 Ballerup Skf. 188/08  
           
           
  Gevær, 50m. - Klasse 2
1 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 194/08 P
1 69344 Signe Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/08 P
3 60025 Morten Kleffel Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 193/06  
4 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 192/02  
5 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/06  
6 70084 Henrik D. S. Holme 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 190/06  
7 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 190/05  
8 60401 Eskil Gotfredsen 17-333 Hvalsø Skf. 185/05  
8 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 185/05  
           
           
  Gevær, 50m. - Klasse 3
1 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 191/04 P
2 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 188/06  
3 69328 Søren Smith Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 184/04  
4 69629 Per Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 184/02  
5 84147 Klaus Morell 17-321 Greve Skf. 165/04  
           
           
  Gevær, 50m. - Klasse V1
1 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 199/12 P
2 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 198/08 P
3 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 197/10 P
4 59037 Pelle R. Pedersen 17-003 Korsør Skytteforening 196/09  
5 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 196/08  
6 58805 Inge Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 196/07  
7 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/09  
8 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/07  
8 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/07  
10 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 193/08  
11 59269 Ole S. Madsen 17-003 Korsør Skytteforening 193/06  
12 59359 Erik Benée Petersen 17-003 Korsør Skytteforening 191/06  
13 68747 Tove Rasmussen 17-321 Greve Skf. 191/04  
14 59402 Torben Kaalund-Ramm 17-074 Gimlinge SG&I 191/03  
15 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 190/01  
           
           
  Gevær, 50m. - Klasse V2
1 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 194/06 P
2 106685 Ole Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 193/07 P
3 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/06 P
4 114140 Rolf Dejløw 17-009 Ringsted Skytteforening 191/00  
5 103541 Erik Jensen 17-301 Roskilde Skf. 185/08  
6 68694 Svend Vahlgren 17-321 Greve Skf. 185/02  
7 60675 Søren Christiansen 17-301 Roskilde Skf. 185/01  
7 71267 Thorkild Paul Jensen 17-301 Roskilde Skf. 185/01  
9 68831 Kurt Nielsen 17-321 Greve Skf. 184/04  
10 60775 Leif Gulholm 17-301 Roskilde Skf. 182/05  
11 80735 Vivi Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 181/03  
12 69502 Birger Remsted 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 175/02  
           
           
  Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
1 57425 Dennis Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 200/12 P
2 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 199/12 P
3 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 198/07 P
4 69376 Morten Remsted 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/07  
5 76186 Ken Poulsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 196/10  
6 59919 Andreas Andersen 17-037 Tuse Skytteforening 194/06  
7 95283 Laila B. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 193/07  
8 60345 Casper Christensen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 192/07  
8 60856 Helle Jensen 17-302 Gundsølille SG&I 192/07  
10 69524 Sanne Kjær 17-302 Gundsølille SG&I 191/06  
11 95724 John Helstrup 17-074 Gimlinge SG&I 191/04  
           
           
  Gevær, 50m. - Klasse ÅK2
1 M0001 Haroldas Grigalionis 17-373 Ballerup Skf. 197/08 P
2 82311 Joakim Dahl-Nielsen 17-373 Ballerup Skf. 195/05 P
3 112322 Morten Frank 17-003 Korsør Skytteforening 193/06  
4 58174 Peter Witthøft Rasmussen 17-333 Hvalsø Skf. 190/01  
5 118111 Marlene Smidstrup 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 183/01  
6 112140 Jan Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 183/00  
           
           
  Gevær, 200m. - Mesterskab BK
1 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 149/07    148/07    297/14 G
2 107612 Mathias Nørgaard 17-302 Gundsølille SG&I 141/02    144/05    285/07 S
3 118167 Magnus Nicolai Dalen 17-302 Gundsølille SG&I 143/02    140/03    283/05 B
4 107611 Mikkel Schiødt 17-302 Gundsølille SG&I 139/00    137/03    276/03  
5 118762 Tobias Dyrby Nielsen 17-302 Gundsølille SG&I 115/02    130/02    245/04  
           
           
  Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
1 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 149/07    148/09    297/16 G
2 101459 Mikkel Larsen 17-037 Tuse Skytteforening 146/07    146/04    292/11 S
3 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/04    143/03    289/07 B
4 94220 Frederik Pedersen 17-148 Høng Skytteforening 142/02    145/05    287/07  
5 111359 Mads Christensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 142/00    143/02    285/02  
           
           
  Gevær, 200m. - Mesterskab 1
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 148/05    147/06    295/11 G
2 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf 17-006 Vemmelev SG&I 147/07    146/07    293/14 S
3 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 147/00    144/04    291/04 B
4 60136 Lisbeth Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 145/03    145/03    290/06  
5 60081 Søren Madsen 17-033 Svinninge Skytteforening 141/04    145/01    286/05  
6 62299 Karin Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 145/07    141/04    286/11  
7 60025 Morten Kleffel Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 140/04    142/02    282/06  
8 68949 Claus Bruun 17-321 Greve Skf. 140/05    141/03    281/08  
9 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 134/04    145/02    279/06  
10 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 137/03    142/01    279/04  
           
           
  Gevær, 200m. - Mesterskab 2
1 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 142/01    138/01    280/02 G
2 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 135/03    144/06    279/09 S
3 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 139/01    139/04    278/05 B
4 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 137/01    140/03    277/04  
5 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 134/01    136/03    270/04  
           
           
  Gevær, 200m. - Mesterskab 3
1 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 134/05    138/01    272/06 G
2 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 122/00    123/02    245/02 S
3 84147 Klaus Morell 17-321 Greve Skf. 117/01    115/00    232/01 B
           
           
  Gevær, 200m. - Mesterskab V1
1 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 149/06    148/07    297/13 G
2 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 148/06    146/04    294/10 S
3 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 145/08    148/08    293/16 B
4 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/04    141/01    288/05  
5 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/06    143/06    287/12  
6 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 142/03    144/05    286/08  
7 59037 Pelle R. Pedersen 17-003 Korsør Skytteforening 142/04    144/04    286/08  
8 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 138/01    146/03    284/04  
9 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 141/03    142/04    283/07  
10 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 139/02    141/01    280/03  
           
           
  Gevær, 200m. - Mesterskab V2
1 59402 Torben Kaalund-Ramm 17-074 Gimlinge SG&I 142/04    146/03    288/07 G
2 71267 Thorkild Paul Jensen 17-301 Roskilde Skf. 140/02    141/02    281/04 S
3 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 134/02    141/04    275/06 B
4 60811 Karl Nielsen 17-327 Osted/Lejre Skf. 135/01    137/00    272/01  
           
           
  Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK1
1 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 148/06    150/08    298/14 G
2 57425 Dennis Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 149/05    149/04    298/09 S
3 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 144/02    150/07    294/09 B
4 69376 Morten Remsted 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/04    146/04    292/08  
5 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 141/02    148/07    289/09  
6 107400 Krzysztof Jurkowski 17-321 Greve Skf. 140/02    138/02    278/04  
           
           
  Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK2
1 76186 Ken Poulsen 17-302 Gundsølille SG&I 148/07    148/09    296/16 G
2 104486 Eduardo Hansen 17-321 Greve Skf. 141/03    134/03    275/06 S
           
           
  Gevær, 200m. - Klasse BK
1 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 149/07 P
2 118167 Magnus Nicolai Dalen 17-302 Gundsølille SG&I 143/02 P
3 107612 Mathias Nørgaard 17-302 Gundsølille SG&I 141/02  
4 107611 Mikkel Schiødt 17-302 Gundsølille SG&I 139/00  
5 102256 Kalle Preisler Mathiesen 17-302 Gundsølille SG&I 127/00  
6 118762 Tobias Dyrby Nielsen 17-302 Gundsølille SG&I 115/02  
           
           
  Gevær, 200m. - Klasse JUN
1 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 149/07 P
2 101459 Mikkel Larsen 17-037 Tuse Skytteforening 146/07 P
3 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/04 P
4 75089 Marcus G. Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 143/02  
5 94220 Frederik Pedersen 17-148 Høng Skytteforening 142/02  
6 111359 Mads Christensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 142/00  
7 90190 Mikkel Adam Warrer 17-373 Ballerup Skf. 141/01  
           
           
  Gevær, 200m. - Klasse 1
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 148/05 P
2 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf 17-006 Vemmelev SG&I 147/07 P
3 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 147/00  
4 62299 Karin Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 145/07  
5 60136 Lisbeth Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 145/03  
6 60081 Søren Madsen 17-033 Svinninge Skytteforening 141/04  
7 68949 Claus Bruun 17-321 Greve Skf. 140/05  
8 60025 Morten Kleffel Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 140/04  
9 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 137/03  
10 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 134/04  
           
           
  Gevær, 200m. - Klasse 2
1 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 142/01 P
2 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 139/01 P
3 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 137/01  
4 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 135/03  
5 75149 Maja Groot 17-321 Greve Skf. 135/02  
6 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 134/01  
           
           
  Gevær, 200m. - Klasse 3
1 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 134/05 P
2 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 122/00  
3 84147 Klaus Morell 17-321 Greve Skf. 117/01  
           
           
  Gevær, 200m. - Klasse V1
1 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 149/06 P
2 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 148/06 P
3 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/04 P
4 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 145/08  
5 69532 Ole Kjenner 17-321 Greve Skf. 145/06  
6 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/06  
7 59037 Pelle R. Pedersen 17-003 Korsør Skytteforening 142/04  
8 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 142/03  
9 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 141/03  
10 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 139/02  
11 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 138/01  
           
           
  Gevær, 200m. - Klasse V2
1 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/03 P
2 59402 Torben Kaalund-Ramm 17-074 Gimlinge SG&I 142/04 P
3 71267 Thorkild Paul Jensen 17-301 Roskilde Skf. 140/02  
4 60811 Karl Nielsen 17-327 Osted/Lejre Skf. 135/01  
5 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 134/02  
6 58185 Michael Groot 17-333 Hvalsø Skf. 125/00  
           
           
  Gevær, 200m. - Klasse ÅK1
1 57425 Dennis Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 149/05 P
2 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 148/06 P
3 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 146/06  
4 69376 Morten Remsted 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/04  
5 79092 Bjørn Espersen 17-373 Ballerup Skf. 144/03  
6 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 144/02  
7 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 141/02  
8 107400 Krzysztof Jurkowski 17-321 Greve Skf. 140/02  
           
           
  Gevær, 200m. - Klasse ÅK2
1 76186 Ken Poulsen 17-302 Gundsølille SG&I 148/07 P
2 84218 Jacob Warrer 17-373 Ballerup Skf. 144/05  
3 104486 Eduardo Hansen 17-321 Greve Skf. 141/03  
           
           
  Gevær, 300m. - Mesterskab BK
1 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 143/05    143/02    286/07 G
2 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 137/03    129/01    266/04 S
           
           
  Gevær, 300m. - Mesterskab VET
1 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 150/07    146/03    296/10 G
2 57006 Kristian Ebbensgaard 17-371 Herfølge Skf. 142/05    142/02    284/07 S
3 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 137/00    139/00    276/00 B
4 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 132/00    141/03    273/03  
5 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 138/03    134/00    272/03  
6 71267 Thorkild Paul Jensen 17-301 Roskilde Skf. 131/01    138/03    269/04  
           
           
  Gevær, 300m. - Mesterskab ÅKL
1 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 148/06    147/02    295/08 G
2 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 146/03    143/01    289/04 S
3 76186 Ken Poulsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 139/01    141/04    280/05 B
4 107400 Krzysztof Jurkowski 17-321 Greve Skf. 130/01    129/00    259/01  
           
           
  Gevær, 300m. - Klasse BK
1 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 143/05 P
2 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 137/03  
           
           
  Gevær, 300m. - Klasse JUN
1 75089 Marcus G. Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 138/02 P
           
           
  Gevær, 300m. - Klasse 1
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 279/06 P
2 68949 Claus Bruun 17-321 Greve Skf. 277/05  
3 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 277/01  
4 60025 Morten Kleffel Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 270/03  
           
           
  Gevær, 300m. - Klasse 2
1 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 263/00 P
           
           
  Gevær, 300m. - Klasse 3
1 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 257/02 P
2 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 253/04  
           
           
  Gevær, 300m. - Klasse VET
1 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 150/07 P
2 57006 Kristian Ebbensgaard 17-371 Herfølge Skf. 142/05 P
3 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 138/03  
4 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 137/00  
5 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 132/00  
6 71267 Thorkild Paul Jensen 17-301 Roskilde Skf. 131/01  
           
           
  Gevær, 300m. - Klasse ÅKL
1 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 148/06 P
2 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 146/03  
3 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 144/02  
4 76186 Ken Poulsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 139/01  
5 107400 Krzysztof Jurkowski 17-321 Greve Skf. 130/01  
           
           
  Nordisk Program gevær, 300m. - Klasse 1
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 330/93 P
2 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 319/90  
3 68949 Claus Bruun 17-321 Greve Skf. 315/88  
4 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 303/88  
           
           
  Nordisk Program gevær, 300m. - Klasse 2
1 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 310/89 P
2 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 268/78  
           
           
  Standardpistol, 25m. - Klasse BK
1 100794 Michelle Leth Wehage 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 577/99 P
           
           
  Standardpistol, 25m. - Klasse JUN
1 75089 Marcus G. Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 528/89 P
2 98208 Kasper Andersen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 515/88 P
3 98210 Thomas Andersen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 507/83  
4 94441 Emil Madsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 492/87  
           
           
  Standardpistol, 25m. - Klasse 1
1 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 545/82 P
2 57562 John Bønnicke Jensen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 537/90  
3 57359 Johnny Ole Larsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 529/93  
4 57192 Lars Jensen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 522/86  
           
           
  Standardpistol, 25m. - Klasse 2
1 59476 Michael Frederiksen 17-001 Slagelse Skytteforening 531/90 P
2 91804 Morten Jensen 17-001 Slagelse Skytteforening 531/72 P
3 68657 Niels D. Andersen 17-322 Karlslunde Skf 528/81  
4 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 526/82  
5 92336 Jesper Helmersen 17-312 Reerslev SG&I 514/78  
6 57749 Finn Hallø 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 489/72  
           
           
  Standardpistol, 25m. - Klasse 3
1 68493 Henrik Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 522/87 P
2 69802 Jens Johannesen 17-312 Reerslev SG&I 505/84 P
3 60401 Eskil Gotfredsen 17-333 Hvalsø Skf. 498/81 P
4 107400 Krzysztof Jurkowski 17-321 Greve Skf. 496/88  
5 104486 Eduardo Hansen 17-321 Greve Skf. 483/77  
6 69413 Lars Rasmussen 17-312 Reerslev SG&I 473/75  
7 119248 Erik Larsen 17-001 Slagelse Skytteforening 468/73  
8 56921 Tom Pedersen 17-369 Køge Skf. 441/55  
9 111853 Jonas Juul Andersen 17-001 Slagelse Skytteforening 438/70  
10 69462 Henrik Pangel 17-312 Reerslev SG&I 388/57  
11 121597 Henrik Pedersen 17-312 Reerslev SG&I 342/55  
           
           
  Standardpistol, 25m. - Klasse VET
1 57506 Uffe Nielsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 532/81 P
2 59359 Erik Benée Petersen 17-003 Korsør Skytteforening 526/85 P
3 57546 Kurt Bonde Rasmussen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 524/81 P
4 86383 Ralf Nielsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 520/92  
5 113996 Jens Skov Hansen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 516/78  
6 81630 Hans Jørgen Mortensen 17-003 Korsør Skytteforening 515/90  
7 59376 Børge R. Christensen 17-003 Korsør Skytteforening 512/82  
8 111980 Atle Berge 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 495/79  
9 98117 Lene Sjøgren 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 489/82  
10 59102 Torben Emcken 17-003 Korsør Skytteforening 488/78  
11 58380 Henrik Bendtsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 480/69  
           
           
  Standardpistol, 25m. - Klasse ÅKL
1 103840 Henrik Lerfeldt 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 573/95 P
2 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 544/93 P
3 101992 Jacob Larsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 533/83 P
4 57723 Nerik Frandsen 17-033 Svinninge Skytteforening 526/86  
5 119737 Steen Weihe 17-033 Svinninge Skytteforening 526/82  
6 83207 Tonny Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 515/86  
7 68245 Jim Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 513/86  
8 60714 Peter Scheffel 17-301 Roskilde Skf. 489/75  
9 91902 Henrik Wrang Güsmer-Riggelsen 17-033 Svinninge Skytteforening 489/72  
10 58185 Michael Groot 17-333 Hvalsø Skf. 481/77  
11 59579 Henrik Chabert 17-001 Slagelse Skytteforening 469/75  
           
           
  Finpistol, 25m. - Klasse BK
1 100794 Michelle Leth Wehage 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 395/99 P
           
           
  Finpistol, 25m. - Klasse JUN
1 98208 Kasper Andersen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 360/96 P
2 94441 Emil Madsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 335/91 P
3 75089 Marcus G. Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 331/65  
4 98210 Thomas Andersen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 328/87  
           
           
  Finpistol, 25m. - Klasse 1
1 59362 Dennis Samuelsen 17-003 Korsør Skytteforening 381/98 P
2 57359 Johnny Ole Larsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 379/96  
3 86053 Jimmy Larsen 17-003 Korsør Skytteforening 378/98  
4 57562 John Bønnicke Jensen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 371/93  
5 68657 Niels D. Andersen 17-322 Karlslunde Skf 357/92  
           
           
  Finpistol, 25m. - Klasse 2
1 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 366/93 P
2 91804 Morten Jensen 17-001 Slagelse Skytteforening 365/91 P
3 59476 Michael Frederiksen 17-001 Slagelse Skytteforening 361/92  
4 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 360/93  
5 57192 Lars Jensen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 358/96  
6 57749 Finn Hallø 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 357/84  
           
           
  Finpistol, 25m. - Klasse 3
1 107400 Krzysztof Jurkowski 17-321 Greve Skf. 356/88 P
2 90346 Jan Oster Pedersen 17-374 Brøndby Skf. 351/94 P
3 60401 Eskil Gotfredsen 17-333 Hvalsø Skf. 345/89  
4 104486 Eduardo Hansen 17-321 Greve Skf. 343/84  
5 68493 Henrik Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 342/90  
6 119248 Erik Larsen 17-001 Slagelse Skytteforening 341/84  
7 111853 Jonas Juul Andersen 17-001 Slagelse Skytteforening 334/87  
8 56921 Tom Pedersen 17-369 Køge Skf. 275/86  
           
           
  Finpistol, 25m. - Klasse VET
1 59376 Børge R. Christensen 17-003 Korsør Skytteforening 369/86 P
2 57506 Uffe Nielsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 365/90 P
3 81630 Hans Jørgen Mortensen 17-003 Korsør Skytteforening 361/97 P
4 60041 Theo Diener 17-301 Roskilde Skf. 359/90  
5 113996 Jens Skov Hansen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 358/93  
6 59359 Erik Benée Petersen 17-003 Korsør Skytteforening 358/92  
7 57546 Kurt Bonde Rasmussen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 357/93  
8 111980 Atle Berge 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 354/88  
9 59102 Torben Emcken 17-003 Korsør Skytteforening 343/89  
10 86383 Ralf Nielsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 341/95  
11 98117 Lene Sjøgren 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 339/86  
12 57293 Rene Mortensen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 326/71  
13 116963 Jan Van de Louw 17-374 Brøndby Skf. 317/85  
14 58380 Henrik Bendtsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 309/84  
           
           
  Finpistol, 25m. - Klasse ÅKL
1 103840 Henrik Lerfeldt 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 392/100 P
2 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 383/98 P
3 101992 Jacob Larsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 378/98 P
4 57723 Nerik Frandsen 17-033 Svinninge Skytteforening 375/94  
5 60714 Peter Scheffel 17-301 Roskilde Skf. 372/92  
6 119737 Steen Weihe 17-033 Svinninge Skytteforening 367/91  
7 83207 Tonny Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 366/92  
8 59579 Henrik Chabert 17-001 Slagelse Skytteforening 350/88  
9 68245 Jim Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 345/84  
10 91902 Henrik Wrang Güsmer-Riggelsen 17-033 Svinninge Skytteforening 343/91  
11 58185 Michael Groot 17-333 Hvalsø Skf. 340/92  
           
           
  Grovvåben, 25m. - GP32 - Klasse GP32
1 101992 Jacob Larsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 384/98 P
2 57562 John Bønnicke Jensen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 380/98 P
3 86053 Jimmy Larsen 17-003 Korsør Skytteforening 380/96 P
4 103840 Henrik Lerfeldt 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 379/97 P
5 59362 Dennis Samuelsen 17-003 Korsør Skytteforening 376/97  
6 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 376/97  
7 57506 Uffe Nielsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 376/93  
8 57359 Johnny Ole Larsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 372/100  
9 81630 Hans Jørgen Mortensen 17-003 Korsør Skytteforening 361/88  
10 59102 Torben Emcken 17-003 Korsør Skytteforening 357/93  
11 86383 Ralf Nielsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 356/92  
12 68657 Niels D. Andersen 17-322 Karlslunde Skf 355/90  
13 59359 Erik Benée Petersen 17-003 Korsør Skytteforening 354/94  
14 68493 Henrik Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 353/94  
15 59376 Børge R. Christensen 17-003 Korsør Skytteforening 352/82  
16 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 351/87  
17 111980 Atle Berge 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 323/90  
18 71414 Bjarne Schlichter 17-374 Brøndby Skf. 318/79  
19 60714 Peter Scheffel 17-301 Roskilde Skf. 293/87  
           
           
  Grovvåben, 25m. - GPA - Klasse GPA
1 57577 Gert Hansen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 382/98 P
2 101992 Jacob Larsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 372/93 P
3 103840 Henrik Lerfeldt 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 372/90 P
4 57359 Johnny Ole Larsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 360/90  
5 90346 Jan Oster Pedersen 17-374 Brøndby Skf. 346/90  
6 91804 Morten Jensen 17-001 Slagelse Skytteforening 336/84  
7 105193 Jan Laursen 17-333 Hvalsø Skf. 327/81  
8 106049 Dennis Martlev 17-001 Slagelse Skytteforening 325/70  
9 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 316/84  
10 107400 Krzysztof Jurkowski 17-321 Greve Skf. 293/84  
11 68493 Henrik Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 291/66  
12 111853 Jonas Juul Andersen 17-001 Slagelse Skytteforening 284/65  
13 59476 Michael Frederiksen 17-001 Slagelse Skytteforening 278/78  
           
           
  Grovvåben, 25m. - GR - Klasse GR
1 103840 Henrik Lerfeldt 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 377/96  
2 101992 Jacob Larsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 377/94  
3 57577 Gert Hansen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 377/93  
4 57359 Johnny Ole Larsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 356/90  
5 60714 Peter Scheffel 17-301 Roskilde Skf. 353/82  
6 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 349/85  
7 105193 Jan Laursen 17-333 Hvalsø Skf. 340/82  
8 106049 Dennis Martlev 17-001 Slagelse Skytteforening 330/69  
9 58185 Michael Groot 17-333 Hvalsø Skf. 304/81  
10 68493 Henrik Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 276/68  
11 119248 Erik Larsen 17-001 Slagelse Skytteforening 229/67  
12 59579 Henrik Chabert 17-001 Slagelse Skytteforening 222/45  

DGI Midt- og Vestsjællands Åben Sommer Stævne 2015

10-05-2015 15:54:50 - DDS SP v.3.14.4.1

Midlertidig RESULTATLISTE
DGI Midt- og Vestsjællands Åben Sommer Stævne 2015

Protesttid er til 12. maj 2015 kl 16:00
Protester sendes til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

 V2

  Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1 107763 Miriam Ryttersgaard 17-302 Gundsølille SG&I 199/14    198/06    397/20 Guld
2 111339 Maria Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/11    199/11    396/22 Sølv
3 114967 Alexander Prip 17-003 Korsør Skytteforening 199/08    197/09    396/17 Bronce
4 113065 Sarah Rasmussen 17-302 Gundsølille SG&I 199/09    195/07    394/16  
5 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/08    198/05    393/13  
6 112037 Cecilie Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 196/05    197/06    393/11  
7 110486 Joakim Marwood 17-333 Hvalsø Skf. 194/04    198/07    392/11  
8 111622 Andreas Jensen 17-333 Hvalsø Skf. 194/02    198/06    392/08  
9 104923 Nikolaj Esbensen 17-333 Hvalsø Skf. 195/07    197/07    392/14  
10 84580 Søren Højberg Pedersen 17-321 Greve Skf. 195/05    197/05    392/10  
11 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 192/02    197/08    389/10  
12 102256 Kalle Preisler Mathiesen 17-302 Gundsølille SG&I 192/07    193/09    385/16  
     
     
  Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1 110303 Markus Bech 17-009 Ringsted Skytteforening 196/11    196/08    392/19 Guld
2 94206 Matias B. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 192/03    195/06    387/09 Sølv
3 117034 Sebastian Christensen 17-327 Osted/Lejre Skf. 189/03    189/03    378/06 Bronce
4 111724 Simon Frederiksen 23-014 Holmegaard Skytteforening 189/04    188/05    377/09  
     
     
  Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1 119757 Annika Håkansson 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/06    195/05    393/11 Guld
2 114552 Gorm Andersen 17-009 Ringsted Skytteforening 196/04    193/03    389/07 Sølv
3 118031 Ibi Wendelbo Toft 17-302 Gundsølille SG&I 194/07    193/07    387/14 Bronce
4 111726 Fredrik Hansen 23-014 Holmegaard Skytteforening 195/06    191/01    386/07  
5 119623 Karia Madsen-Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/03    194/05    385/08  
6 117439 Benjamin Pedersen 17-009 Ringsted Skytteforening 194/10    191/06    385/16  
7 118167 Magnus Nicolai Dalen 17-302 Gundsølille SG&I 192/05    191/04    383/09  
8 108366 Elmer Wagner 17-009 Ringsted Skytteforening 191/04    191/06    382/10  
9 120318 Oliver Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 190/06    189/03    379/09  
10 115734 Jonas Knudsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/05    186/03    377/08  
11 116689 Sebastian Frøslev 17-333 Hvalsø Skf. 188/05    186/04    374/09  
12 M0001 Nicoline Wismann 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 181/04    187/02    368/06  
13 115152 Emil H. L. Sørensen 17-301 Roskilde Skf. 185/02    181/03    366/05  
14 118772 Emil L. Hansen 17-009 Ringsted Skytteforening 177/01    185/00    362/01  
15 119411 Lucas Lodahl 17-333 Hvalsø Skf. 178/03    183/03    361/06  
16 114916 Magnus Küll 17-009 Ringsted Skytteforening 175/02    184/01    359/03  
17 118771 Oliver l. Hansen 17-009 Ringsted Skytteforening 183/02    166/02    349/04  
18 116737 Anna Eriksen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 171/02    169/01    340/03  
     
     
  Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1 96807 Sara Hvidberg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 199/10    197/08    396/18 Guld
2 101459 Mikkel Larsen 17-037 Tuse Skytteforening 198/10    197/07    395/17 Sølv
2 95589 Morten Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 198/10    197/07    395/17 Sølv
4 93330 Cecilie Rasmussen 17-003 Korsør Skytteforening 199/08    196/10    395/18  
5 110092 Janne Bagge Larsen 17-301 Roskilde Skf. 194/05    198/10    392/15  
6 104200 Stephanie Grundsøe 17-302 Gundsølille SG&I 196/07    196/09    392/16  
7 96351 Louise Petersen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 196/08    196/05    392/13  
     
     
  Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1 117039 Katrine Mittå 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/07    196/08    393/15 Guld
2 103952 Mads Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 200/10    192/05    392/15 Sølv
3 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/06    196/05    390/11 Bronce
4 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 195/05    195/08    390/13  
5 92369 Sebastian Pedersen 17-003 Korsør Skytteforening 189/04    198/08    387/12  
6 99942 Nicolai R. Jacobsen 17-333 Hvalsø Skf. 191/08    194/10    385/18  
7 110414 Marius Christensen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 192/03    192/08    384/11  
8 104199 Tommy Estrup Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 189/04    181/01    370/05  
9 111809 Jonas H. Sørensen 17-301 Roskilde Skf. 165/00    163/01    328/01  
     
     
  Gevær, 50m. - Mesterskab 1
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/11    198/13    396/24 Guld
2 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/08    193/05    387/13 Sølv
3 57411 Sigurd Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 193/08    190/07    383/15 Bronce
4 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/04    193/02    382/06  
     
     
  Gevær, 50m. - Mesterskab 2
1 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/06    196/10    390/16 Guld
2 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 194/01    194/07    388/08 Sølv
3 69344 Signe Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/06    193/05    386/11 Bronce
4 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 189/04    192/05    381/09  
5 61612 Poul Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 189/02    188/04    377/06  
6 60401 Eskil Gotfredsen 17-333 Hvalsø Skf. 189/04    187/05    376/09  
7 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 191/07    184/04    375/11  
     
     
  Gevær, 50m. - Mesterskab 3
1 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 192/08    189/02    381/10 Guld
2 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 187/07    193/04    380/11 Sølv
3 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 182/02    185/09    367/11 Bronce
     
     
  Gevær, 50m. - Mesterskab V1
1 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 197/07    199/09    396/16 Guld
2 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 198/12    197/11    395/23 Sølv
3 53420 Johnny Johansson 23-004 Maribo Skytteforening 199/11    196/07    395/18 Bronce
4 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 194/07    200/11    394/18  
5 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/09    198/07    393/16  
6 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 199/10    192/04    391/14  
7 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 194/05    196/08    390/13  
8 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 193/07    192/06    385/13  
9 60819 Jytte Kristoffersen 17-302 Gundsølille SG&I 191/02    193/04    384/06  
10 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/04    194/07    383/11  
11 68747 Tove Rasmussen 17-321 Greve Skf. 190/04    187/06    377/10  
12 59402 Torben Kaalund-Ramm 17-074 Gimlinge SG&I 187/04    188/04    375/08  
     
     
  Gevær, 50m. - Mesterskab V2
1 106685 Ole Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 194/06    190/06    384/12 Guld
2 114140 Rolf Dejløw 17-009 Ringsted Skytteforening 191/03    192/04    383/07 Sølv
3 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 188/05    192/05    380/10 Bronce
4 80735 Vivi Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 183/01    186/02    369/03  
     
     
  Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
1 69303 Anders Sode 17-373 Ballerup Skf. 197/11    199/13    396/24 Guld
2 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 198/12    198/11    396/23 Sølv
3 56391 Elisabeth Toftvad 23-006 Næstved Skytteforening 196/08    199/07    395/15 Bronce
4 95724 John Helstrup 17-074 Gimlinge SG&I 196/06    198/08    394/14  
5 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 198/09    196/06    394/15  
6 76186 Ken Poulsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 195/10    198/10    393/20  
7 81415 Stefan Dahl-Nielsen 17-373 Ballerup Skf. 198/09    194/09    392/18  
8 60856 Helle Jensen 17-302 Gundsølille SG&I 195/04    196/06    391/10  
     
     
  Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
1 57425 Dennis Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 197/07    198/07    395/14 Guld
2 56407 Carina Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 198/07    194/07    392/14 Sølv
3 59803 Jan Küll 17-009 Ringsted Skytteforening 190/06    192/03    382/09 Bronce
4 121434 Nils K. Håkansson 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/07    189/04    380/11  
5 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 189/02    188/02    377/04  
6 121305 Niels Madsen Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 185/01    190/06    375/07  
     
     
  Gevær, 50m. - Klasse BK1
1 107763 Miriam Ryttersgaard 17-302 Gundsølille SG&I 199/14 P
2 113065 Sarah Rasmussen 17-302 Gundsølille SG&I 199/09 P
3 114967 Alexander Prip 17-003 Korsør Skytteforening 199/08 P
4 111339 Maria Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/11 P
5 112037 Cecilie Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 196/05 P
6 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/08  
7 104923 Nikolaj Esbensen 17-333 Hvalsø Skf. 195/07  
8 84580 Søren Højberg Pedersen 17-321 Greve Skf. 195/05  
9 112155 Andreas Andersen 17-003 Korsør Skytteforening 194/06  
10 110486 Joakim Marwood 17-333 Hvalsø Skf. 194/04  
11 111622 Andreas Jensen 17-333 Hvalsø Skf. 194/02  
12 100110 Maria Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/07  
13 102256 Kalle Preisler Mathiesen 17-302 Gundsølille SG&I 192/07  
14 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 192/02  
     
     
  Gevær, 50m. - Klasse BK2
1 110303 Markus Bech 17-009 Ringsted Skytteforening 196/11 P
2 94206 Matias B. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 192/03 P
3 111724 Simon Frederiksen 23-014 Holmegaard Skytteforening 189/04  
4 117034 Sebastian Christensen 17-327 Osted/Lejre Skf. 189/03  
     
     
  Gevær, 50m. - Klasse BK3
1 119757 Annika Håkansson 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/06 P
2 114552 Gorm Andersen 17-009 Ringsted Skytteforening 196/04 P
3 111726 Fredrik Hansen 23-014 Holmegaard Skytteforening 195/06 P
4 117439 Benjamin Pedersen 17-009 Ringsted Skytteforening 194/10 P
5 118031 Ibi Wendelbo Toft 17-302 Gundsølille SG&I 194/07 P
6 118167 Magnus Nicolai Dalen 17-302 Gundsølille SG&I 192/05 P
7 115734 Jonas Knudsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/05  
8 108366 Elmer Wagner 17-009 Ringsted Skytteforening 191/04  
9 119623 Karia Madsen-Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/03  
10 120318 Oliver Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 190/06  
11 116689 Sebastian Frøslev 17-333 Hvalsø Skf. 188/05  
12 115152 Emil H. L. Sørensen 17-301 Roskilde Skf. 185/02  
13 118771 Oliver l. Hansen 17-009 Ringsted Skytteforening 183/02  
14 M0001 Nicoline Wismann 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 181/04  
15 119411 Lucas Lodahl 17-333 Hvalsø Skf. 178/03  
16 118772 Emil L. Hansen 17-009 Ringsted Skytteforening 177/01  
17 114916 Magnus Küll 17-009 Ringsted Skytteforening 175/02  
18 116737 Anna Eriksen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 171/02  
     
     
  Gevær, 50m. - Klasse J1
1 96807 Sara Hvidberg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 199/10 P
2 93330 Cecilie Rasmussen 17-003 Korsør Skytteforening 199/08 P
3 101459 Mikkel Larsen 17-037 Tuse Skytteforening 198/10 P
3 95589 Morten Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 198/10 P
5 96351 Louise Petersen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 196/08  
6 104200 Stephanie Grundsøe 17-302 Gundsølille SG&I 196/07  
7 110092 Janne Bagge Larsen 17-301 Roskilde Skf. 194/05  
8 76771 Joachim Espersen 17-373 Ballerup Skf. 192/01  
     
     
  Gevær, 50m. - Klasse J2
1 103952 Mads Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 200/10 P
2 117039 Katrine Mittå 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/07 P
3 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 195/05 P
4 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/06 P
5 110414 Marius Christensen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 192/03  
6 99942 Nicolai R. Jacobsen 17-333 Hvalsø Skf. 191/08  
7 104199 Tommy Estrup Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 189/04  
7 92369 Sebastian Pedersen 17-003 Korsør Skytteforening 189/04  
9 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 184/04  
10 111809 Jonas H. Sørensen 17-301 Roskilde Skf. 165/00  
     
     
  Gevær, 50m. - Klasse 1
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/11 P
2 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/08  
3 57411 Sigurd Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 193/08  
4 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/04  
     
     
  Gevær, 50m. - Klasse 2
1 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/06 P
2 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 194/01 P
3 69344 Signe Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/06  
4 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 191/07  
5 60401 Eskil Gotfredsen 17-333 Hvalsø Skf. 189/04  
5 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 189/04  
7 61612 Poul Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 189/02  
     
     
  Gevær, 50m. - Klasse 3
1 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 192/08 P
2 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 187/07  
3 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 182/02  
4 60395 Jette Karlsen 17-333 Hvalsø Skf. 177/00  
     
     
  Gevær, 50m. - Klasse V1
1 53420 Johnny Johansson 23-004 Maribo Skytteforening 199/11 P
2 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 199/10 P
3 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 198/12 P
4 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 197/07  
5 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/09  
6 69127 Lis Sode 17-373 Ballerup Skf. 194/09  
7 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 194/07  
8 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 194/05  
9 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 193/07  
10 58230 Hans Rubi Klausen 17-327 Osted/Lejre Skf. 192/06  
11 60819 Jytte Kristoffersen 17-302 Gundsølille SG&I 191/02  
12 68747 Tove Rasmussen 17-321 Greve Skf. 190/04  
13 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/04  
14 59402 Torben Kaalund-Ramm 17-074 Gimlinge SG&I 187/04  
     
     
  Gevær, 50m. - Klasse V2
1 106685 Ole Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 194/06 P
2 114140 Rolf Dejløw 17-009 Ringsted Skytteforening 191/03 P
3 60811 Karl Nielsen 17-327 Osted/Lejre Skf. 190/03  
4 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 188/05  
5 68694 Svend Vahlgren 17-321 Greve Skf. 188/02  
6 69532 Ole Kjenner 17-321 Greve Skf. 188/01  
7 71267 Thorkild Paul Jensen 17-301 Roskilde Skf. 187/05  
8 80735 Vivi Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 183/01  
9 96610 Flemming Stig Sode 17-373 Ballerup Skf. 179/03  
     
     
  Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
1 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 198/12 P
2 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 198/09 P
2 81415 Stefan Dahl-Nielsen 17-373 Ballerup Skf. 198/09 P
4 69303 Anders Sode 17-373 Ballerup Skf. 197/11  
5 56391 Elisabeth Toftvad 23-006 Næstved Skytteforening 196/08  
6 95724 John Helstrup 17-074 Gimlinge SG&I 196/06  
7 76186 Ken Poulsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 195/10  
8 60856 Helle Jensen 17-302 Gundsølille SG&I 195/04  
     
     
  Gevær, 50m. - Klasse ÅK2
1 56407 Carina Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 198/07 P
2 57425 Dennis Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 197/07 P
3 121434 Nils K. Håkansson 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/07  
4 59803 Jan Küll 17-009 Ringsted Skytteforening 190/06  
5 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 189/02  
6 121305 Niels Madsen Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 185/01  
     
     
  Gevær, 200m. - Mesterskab BK
1 107763 Miriam Ryttersgaard 17-302 Gundsølille SG&I 147/05    147/05    294/10 Guld
2 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 145/03    145/02    290/05 Sølv
3 107612 Mathias Nørgaard 17-302 Gundsølille SG&I 145/04    142/03    287/07 Bronce
4 102256 Kalle Preisler Mathiesen 17-302 Gundsølille SG&I 147/05    137/03    284/08  
5 118167 Magnus Nicolai Dalen 17-302 Gundsølille SG&I 142/04    141/01    283/05  
6 113065 Sarah Rasmussen 17-302 Gundsølille SG&I 139/02    139/00    278/02  
7 111724 Simon Frederiksen 23-014 Holmegaard Skytteforening 121/03    140/04    261/07  
     
     
  Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
1 101459 Mikkel Larsen 17-037 Tuse Skytteforening 148/05    145/01    293/06 Guld
2 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/04    138/02    284/06 Sølv
3 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/01    136/02    280/03 Bronce
     
     
  Gevær, 200m. - Mesterskab 1
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/06    149/07    296/13 Guld
2 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf 17-006 Vemmelev SG&I 146/05    143/06    289/11 Sølv
3 60025 Morten Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 141/01    147/04    288/05 Bronce
4 60136 Lisbeth Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 144/04    141/03    285/07  
5 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 145/04    139/03    284/07  
6 60081 Søren Madsen 17-033 Svinninge Skytteforening 140/04    142/03    282/07  
7 62299 Karin Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 138/03    143/04    281/07  
8 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 140/02    141/01    281/03  
     
     
  Gevær, 200m. - Mesterskab 2
1 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 139/04    145/04    284/08 Guld
2 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 142/04    142/03    284/07 Sølv
3 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 137/03    139/00    276/03 Bronce
4 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 134/02    141/04    275/06  
5 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 139/02    134/00    273/02  
     
     
  Gevær, 200m. - Mesterskab 3
1 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 137/03    138/03    275/06 Guld
2 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 131/00    141/03    272/03 Sølv
3 61612 Poul Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 131/03    138/00    269/03 Bronce
     
     
  Gevær, 200m. - Mesterskab V1
1 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 147/04    147/05    294/09 Guld
2 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/05    146/05    293/10 Sølv
3 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 148/09    144/03    292/12 Bronce
4 53420 Johnny Johansson 23-131 Østmøn SG&I 141/08    148/09    289/17  
5 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 142/05    147/05    289/10  
6 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 145/05    144/06    289/11  
7 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 141/03    145/07    286/10  
     
     
  Gevær, 200m. - Mesterskab V2
1 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 148/04    148/10    296/14 Guld
2 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 148/06    147/06    295/12 Sølv
3 59402 Torben Kaalund-Ramm 17-074 Gimlinge SG&I 142/03    139/02    281/05 Bronce
4 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 136/01    140/03    276/04  
5 56316 Per Lund Pedersen 23-131 Østmøn SG&I 129/00    130/00    259/00  
     
     
  Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK1
1 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 150/09    150/10    300/19 Guld
2 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 146/06    145/05    291/11 Sølv
3 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 147/06    142/04    289/10 Bronce
4 56407 Carina Lund Pedersen 23-131 Østmøn SG&I 138/02    146/05    284/07  
5 107400 Krzysztof Jurkowski 17-321 Greve Skf. 141/01    142/03    283/04  
     
     
  Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK2
1 76186 Ken Poulsen 17-302 Gundsølille SG&I 147/03    143/05    290/08 Guld
2 65934 Carsten Jakobsen 18-097 Helsingør Salonskytte Forening 143/03    142/01    285/04 Sølv
3 104486 Eduardo Hansen 17-321 Greve Skf. 136/00    140/03    276/03 Bronce
     
     
  Gevær, 200m. - Klasse BK
1 102256 Kalle Preisler Mathiesen 17-302 Gundsølille SG&I 147/05 P
2 107763 Miriam Ryttersgaard 17-302 Gundsølille SG&I 147/05 P
3 107612 Mathias Nørgaard 17-302 Gundsølille SG&I 145/04 P
4 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 145/03 P
5 118167 Magnus Nicolai Dalen 17-302 Gundsølille SG&I 142/04  
6 113065 Sarah Rasmussen 17-302 Gundsølille SG&I 139/02  
7 100110 Maria Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 136/03  
8 111724 Simon Frederiksen 23-014 Holmegaard Skytteforening 121/03  
     
     
  Gevær, 200m. - Klasse JUN
1 101459 Mikkel Larsen 17-037 Tuse Skytteforening 148/05 P
2 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/04  
3 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/01  
     
     
  Gevær, 200m. - Klasse 1
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/06 P
2 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf 17-006 Vemmelev SG&I 146/05 P
3 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 145/04  
4 60136 Lisbeth Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 144/04  
5 57411 Sigurd Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 141/03  
6 60025 Morten Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 141/01  
7 60081 Søren Madsen 17-033 Svinninge Skytteforening 140/04  
8 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 140/02  
9 62299 Karin Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 138/03  
     
     
  Gevær, 200m. - Klasse 2
1 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 142/04 P
2 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 139/04 P
3 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 139/02 P
4 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 137/03  
5 75149 Maja Groot 17-321 Greve Skf. 137/00  
6 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 134/02  
     
     
  Gevær, 200m. - Klasse 3
1 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 137/03 P
2 61612 Poul Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 131/03  
3 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 131/00  
     
     
  Gevær, 200m. - Klasse V1
1 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 148/09 P
2 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 148/07 P
3 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/05  
4 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 147/04  
5 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 145/06  
6 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 145/05  
7 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 142/05  
8 53420 Johnny Johansson 23-131 Østmøn SG&I 141/08  
9 69532 Ole Kjenner 17-321 Greve Skf. 141/03  
10 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 141/03  
     
     
  Gevær, 200m. - Klasse V2
1 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 148/06 P
2 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 148/04 P
3 59402 Torben Kaalund-Ramm 17-074 Gimlinge SG&I 142/03  
4 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 136/01  
5 56316 Per Lund Pedersen 23-131 Østmøn SG&I 129/00  
     
     
  Gevær, 200m. - Klasse ÅK1
1 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 150/09 P
2 57425 Dennis Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 149/06 P
3 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 148/07  
4 68224 Nicolai Espersen 17-373 Ballerup Skf. 147/07  
5 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 147/06  
6 60854 Helle Østergaard Mark 17-302 Gundsølille SG&I 146/06  
7 81415 Stefan Dahl-Nielsen 17-373 Ballerup Skf. 145/07  
8 107400 Krzysztof Jurkowski 17-321 Greve Skf. 141/01  
9 56407 Carina Lund Pedersen 23-131 Østmøn SG&I 138/02  
     
     
  Gevær, 200m. - Klasse ÅK2
1 76186 Ken Poulsen 17-302 Gundsølille SG&I 147/03 P
2 65934 Carsten Jakobsen 18-097 Helsingør Salonskytte Forening 143/03  
3 104486 Eduardo Hansen 17-321 Greve Skf. 136/00  
     
     
  Standardpistol, 25m. - Klasse BK
1 100794 Michelle Wehage 17-409 Nykøbing Skytteforening 577/95 P
     
     
  Standardpistol, 25m. - Klasse 1
1 55920 Lars Jensen 23-006 Næstved Skytteforening 507/85 P
     
     
  Standardpistol, 25m. - Klasse 2
1 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 511/73 P
     
     
  Standardpistol, 25m. - Klasse 3
1 107400 Krzysztof Jurkowski 17-321 Greve Skf. 514/87 P
2 104486 Eduardo Hansen 17-321 Greve Skf. 508/82  
3 105193 Jan Laursen 17-333 Hvalsø Skf. 475/77  
4 56921 Tom Pedersen 17-369 Køge Skf. 440/60  
     
     
  Standardpistol, 25m. - Klasse VET
1 60041 Theo Diener 17-301 Roskilde Skf. 528/84 P
2 53264 Torben Eskildsen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 522/87  
3 54957 Carsten F. Petersen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 519/87  
4 116963 Jan Van de Louw 17-374 Brøndby Skf. 427/72  
     
     
  Standardpistol, 25m. - Klasse ÅKL
1 60714 Peter Scheffel 17-301 Roskilde Skf. 523/87 P
2 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 516/88  
     
     
  Finpistol, 25m. - Klasse BK
1 100794 Michelle Wehage 17-409 Nykøbing Skytteforening 398/100 P
     
     
  Finpistol, 25m. - Klasse 1
1 55920 Lars Jensen 23-006 Næstved Skytteforening 359/90 P
     
     
  Finpistol, 25m. - Klasse 2
1 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 365/89 P
2 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 344/73  
     
     
  Finpistol, 25m. - Klasse 3
1 60401 Eskil Gotfredsen 17-333 Hvalsø Skf. 361/90 P
2 104486 Eduardo Hansen 17-321 Greve Skf. 351/92  
3 90346 Jan Oster Pedersen 17-374 Brøndby Skf. 349/96  
4 107400 Krzysztof Jurkowski 17-321 Greve Skf. 348/90  
5 105193 Jan Laursen 17-333 Hvalsø Skf. 346/89  
     
     
  Finpistol, 25m. - Klasse VET
1 53264 Torben Eskildsen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 375/94 P
2 54957 Carsten F. Petersen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 371/96  
3 60041 Theo Diener 17-301 Roskilde Skf. 361/90  
4 116963 Jan Van de Louw 17-374 Brøndby Skf. 336/94  
     
     
  Finpistol, 25m. - Klasse ÅKL
1 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 381/97 P
2 60714 Peter Scheffel 17-301 Roskilde Skf. 374/94  
     
     
  Grovvåben, 25m. - GP32 - Klasse GP32
1 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 377/92 P
2 54957 Carsten F. Petersen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 368/96  
3 60714 Peter Scheffel 17-301 Roskilde Skf. 365/97  
4 53264 Torben Eskildsen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 365/91  
5 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 342/90  
     
     
  Grovvåben, 25m. - GPA - Klasse GPA
1 105193 Jan Laursen 17-333 Hvalsø Skf. 335/92 P
2 90346 Jan Oster Pedersen 17-374 Brøndby Skf. 331/89  
3 60041 Theo Diener 17-301 Roskilde Skf. 316/85  
4 107400 Krzysztof Jurkowski 17-321 Greve Skf. 294/88  
     
     
  Grovvåben, 25m. - GR - Klasse GR
1 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 356/91 P
2 60714 Peter Scheffel 17-301 Roskilde Skf. 350/86  
3 69462 Henrik Pangel 17-312 Reerslev SG&I 308/87

 

LDM riffel 2014 Midt- og Vestsjælland

MIDLERTIDIG RESULTATLISTE

opdateret 24-8-2014 kl.20:20

LDM riffel 2014 Midt- og Vestsjælland 50 - 200- 300m & NM riffel 2014
Fra Søskoven  & Fløng - Hedehusene Skytteforening

 

Læs mere: LDM riffel 2014 Midt- og Vestsjælland