Resultat for 15m Pistol LDM 2015
Endelig resultaterne for 15m Pistol LDM afholdt i Fløng-Hedehusene d. 25-28 februar 2015.
Protesttid er 48 timer fra 28/2/2015 kl. 15:15
Resultatliste - LDM Pistol Midt- og Vestsjælland
04-03-2015 20:25:10 - DDS SP v.3.14.3.1
RESULTATLISTE
LDM Pistol Midt- og Vestsjælland
|
|||||
|
|||||
Holdkonkurrence: 15m Luft pistol BK/JUN | |||||
1 | Nykøbing Skytteforening | ||||
100794 | Michelle Wehage | Klasse: BK | 297/99 | ||
115257 | Irena Sol Sveindottir | Klasse: BK | 289/97 | ||
98210 | Thomas Andersen | Klasse: JUN | 265/87 | ||
98208 | Kasper Andersen | Klasse: JUN | 263/86 | ||
Total | 1114/369 | ||||
|
|||||
|
|||||
Holdkonkurrence: 15m Luft pistol UNG/SEN | |||||
1 | Korsør Skytteforening | ||||
86053 | Jimmy Larsen | Klasse: 1 | 284/93 | ||
59362 | Dennis Samuelsen | Klasse: 1 | 280/93 | ||
59467 | Morten Pedersen | Klasse: 1 | 275/93 | ||
88413 | Rene Loholt | Klasse: 3 | 264/87 | ||
Total | 1103/366 | ||||
2 | Karlslunde Skf | ||||
68657 | Niels D. Andersen | Klasse: 1 | 283/98 | ||
75889 | Kristian Hansen | Klasse: 2 | 278/91 | ||
76826 | Jess Pedersen | Klasse: 3 | 271/88 | ||
105938 | Dan Christiansen | Klasse: 3 | 265/88 | ||
Total | 1097/365 | ||||
3 | Nykøbing Skytteforening | ||||
57749 | Finn Hallø | Klasse: 2 | 275/91 | ||
57562 | John Bønnicke Jensen | Klasse: 1 | 272/93 | ||
57192 | Lars Jensen | Klasse: 1 | 262/83 | ||
57359 | Johnny Ole Larsen | Klasse: 3 | 262/86 | ||
Total | 1071/353 | ||||
4 | Fløng-Hedehusene Skf. | ||||
69408 | Leif Bodilsen | Klasse: 2 | 270/88 | ||
69460 | Inge Larsen | Klasse: 3 | 264/90 | ||
69328 | Søren Smith Rasmussen | Klasse: 3 | 263/87 | ||
69501 | Birger Groesmeyer | Klasse: 3 | 258/84 | ||
Total | 1055/349 | ||||
|
|||||
|
|||||
Holdkonkurrence: 15m Luft pistol VET/ÅKL | |||||
1 | Nykøbing Skytteforening | ||||
103840 | Henrik Lerfeldt | Klasse: ÅKL | 291/97 | ||
57577 | Gert Hansen | Klasse: VET | 286/97 | ||
88363 | Anneli Jensen | Klasse: ÅKL | 282/90 | ||
101992 | Jacob Larsen | Klasse: ÅKL | 269/91 | ||
Total | 1128/375 | ||||
|
|||||
|
|||||
Holdkonkurrence: 15m Standard pistol BK/JUN | |||||
1 | Nykøbing Skytteforening | ||||
100794 | Michelle Wehage | Klasse: BK | 292/97 | ||
115257 | Irena Sol Sveindottir | Klasse: BK | 275/89 | ||
98210 | Thomas Andersen | Klasse: JUN | 265/85 | ||
98208 | Kasper Andersen | Klasse: JUN | 254/88 | ||
Total | 1086/359 | ||||
|
|||||
|
|||||
Holdkonkurrence: 15m Standard pistol UNG/SEN | |||||
1 | Nykøbing Skytteforening | ||||
57359 | Johnny Ole Larsen | Klasse: 2 | 273/91 | ||
57562 | John Bønnicke Jensen | Klasse: 1 | 271/93 | ||
57749 | Finn Hallø | Klasse: 1 | 265/88 | ||
57192 | Lars Jensen | Klasse: 1 | 263/88 | ||
Total | 1072/360 | ||||
2 | Karlslunde Skf | ||||
68657 | Niels D. Andersen | Klasse: 2 | 275/92 | ||
75889 | Kristian Hansen | Klasse: 2 | 267/91 | ||
76826 | Jess Pedersen | Klasse: 3 | 261/86 | ||
105938 | Dan Christiansen | Klasse: 3 | 253/86 | ||
Total | 1056/355 | ||||
3 | Korsør Skytteforening | ||||
86053 | Jimmy Larsen | Klasse: 2 | 273/92 | ||
59467 | Morten Pedersen | Klasse: 1 | 268/89 | ||
59362 | Dennis Samuelsen | Klasse: 1 | 258/80 | ||
88413 | Rene Loholt | Klasse: 3 | 252/89 | ||
Total | 1051/350 | ||||
4 | Fløng-Hedehusene Skf. | ||||
69408 | Leif Bodilsen | Klasse: 2 | 270/89 | ||
69328 | Søren Smith Rasmussen | Klasse: 3 | 264/90 | ||
69501 | Birger Groesmeyer | Klasse: 4 | 247/80 | ||
69460 | Inge Larsen | Klasse: 4 | 241/78 | ||
Total | 1022/337 | ||||
5 | Slagelse Skytteforening | ||||
91804 | Morten Jensen | Klasse: 2 | 269/89 | ||
101806 | Therese Pulawska | Klasse: 2 | 263/90 | ||
115388 | Henning Graversen | Klasse: 3 | 242/89 | ||
119248 | Erik Larsen | Klasse: 4 | 193/65 | ||
Total | 967/333 | ||||
|
|||||
|
|||||
Holdkonkurrence: 15m Standard pistol VET/ÅKL | |||||
1 | Nykøbing Skytteforening | ||||
103840 | Henrik Lerfeldt | Klasse: ÅK1 | 284/92 | ||
57577 | Gert Hansen | Klasse: V1 | 280/97 | ||
88363 | Anneli Jensen | Klasse: ÅK1 | 279/95 | ||
101992 | Jacob Larsen | Klasse: ÅK1 | 271/89 | ||
Total | 1114/373 | ||||
2 | Ballerup Skf. | ||||
68155 | Erling von Fuglsang | Klasse: ÅK1 | 282/94 | ||
67889 | Jan Guldbrandsen | Klasse: ÅK1 | 270/93 | ||
87057 | Jonas Ørtoft Larsen | Klasse: ÅK1 | 268/87 | ||
69703 | Bent Kruse | Klasse: ÅK1 | 256/84 | ||
Total | 1076/358 | ||||
|
|||||
|
|||||
Individuelle resultater: | |||||
|
|||||
|
|||||
Standardpistol, 15m. - Klasse BK | |||||
1 | 100794 | Michelle Wehage | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 292/97 | P |
2 | 115257 | Irena Sol Sveindottir | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 275/89 | |
|
|||||
|
|||||
Standardpistol, 15m. - Klasse JUN | |||||
1 | 75089 | Marcus G. Poulsen | 17-373 Ballerup Skf. | 265/87 | P |
2 | 98210 | Thomas Andersen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 265/85 | P |
3 | 98208 | Kasper Andersen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 254/88 | |
4 | 94441 | Emil Madsen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 229/71 | |
5 | 103614 | Benjamin Graves | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 220/76 | |
|
|||||
|
|||||
Standardpistol, 15m. - Klasse 1 | |||||
1 | 60615 | Johnny Hvidtfeldt | 17-302 Gundsølille SG&I | 275/92 | P |
2 | 57562 | John Bønnicke Jensen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 271/93 | P |
3 | 59467 | Morten Pedersen | 17-003 Korsør Skytteforening | 268/89 | |
4 | 57749 | Finn Hallø | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 265/88 | |
5 | 57192 | Lars Jensen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 263/88 | |
6 | 59362 | Dennis Samuelsen | 17-003 Korsør Skytteforening | 258/80 | |
|
|||||
|
|||||
Standardpistol, 15m. - Klasse 2 | |||||
1 | 56907 | Lars Jeppesen | 17-302 Gundsølille SG&I | 275/96 | P |
2 | 68220 | Peter Dausell | 17-110 Viskinge Skytteforening | 275/95 | P |
3 | 68657 | Niels D. Andersen | 17-322 Karlslunde Skf | 275/92 | P |
4 | 86053 | Jimmy Larsen | 17-003 Korsør Skytteforening | 273/92 | P |
5 | 57359 | Johnny Ole Larsen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 273/91 | |
6 | 69408 | Leif Bodilsen | 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. | 270/89 | |
7 | 68697 | Steen K. Pedersen | 17-321 Greve Skf. | 269/90 | |
8 | 91804 | Morten Jensen | 17-001 Slagelse Skytteforening | 269/89 | |
9 | 75889 | Kristian Hansen | 17-322 Karlslunde Skf | 267/91 | |
10 | 60777 | Leif Mikkelsen | 17-302 Gundsølille SG&I | 264/91 | |
11 | 101806 | Therese Pulawska | 17-001 Slagelse Skytteforening | 263/90 | |
12 | 98342 | Niels Olsen | 17-009 Ringsted Skytteforening | 262/92 | |
13 | 60703 | Rasmus Jensen | 17-302 Gundsølille SG&I | 261/87 | |
14 | 111994 | Tommy Borring-Møller | 17-369 Køge Skf. | 261/85 | |
15 | 56921 | Tom Pedersen | 17-369 Køge Skf. | 259/84 | |
16 | 60269 | Rasmus Ketelsen | 17-332 Kirke Hyllinge Skf. | 252/87 | |
17 | 59476 | Michael Frederiksen | 17-001 Slagelse Skytteforening | 239/76 | |
|
|||||
|
|||||
Standardpistol, 15m. - Klasse 3 | |||||
1 | 69328 | Søren Smith Rasmussen | 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. | 264/90 | P |
2 | 56844 | Flemming Jaszczak | 17-009 Ringsted Skytteforening | 264/90 | P |
3 | 104486 | Eduardo Hansen | 17-321 Greve Skf. | 263/84 | P |
4 | 58179 | Ole Hardon | 17-333 Hvalsø Skf. | 262/88 | |
5 | 76826 | Jess Pedersen | 17-322 Karlslunde Skf | 261/86 | |
6 | 90346 | Jan Oster Pedersen | 17-374 Brøndby Skf. | 258/87 | |
7 | 105938 | Dan Christiansen | 17-322 Karlslunde Skf | 253/86 | |
8 | 88413 | Rene Loholt | 17-003 Korsør Skytteforening | 252/89 | |
9 | 105193 | Jan Laursen | 17-333 Hvalsø Skf. | 250/85 | |
10 | 68863 | Jan Christiansen | 17-322 Karlslunde Skf | 245/87 | |
11 | 115388 | Henning Graversen | 17-001 Slagelse Skytteforening | 242/89 | |
|
|||||
|
|||||
Standardpistol, 15m. - Klasse 4 | |||||
1 | 69501 | Birger Groesmeyer | 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. | 247/80 | P |
2 | 60401 | Eskil Gotfredsen | 17-333 Hvalsø Skf. | 245/90 | P |
3 | 69460 | Inge Larsen | 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. | 241/78 | |
4 | 87037 | Peter Jablanski | 17-156 Mullerup Skytteforening | 225/77 | |
5 | 116963 | Jan Van de Louw | 17-374 Brøndby Skf. | 223/75 | |
6 | 119248 | Erik Larsen | 17-001 Slagelse Skytteforening | 193/65 | |
7 | 60635 | Christian H. Hvidtfeldt | 17-302 Gundsølille SG&I | 172/59 | |
|
|||||
|
|||||
Standardpistol, 15m. - Klasse V1 | |||||
1 | 57577 | Gert Hansen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 280/97 | P |
2 | 57546 | Kurt Bonde Rasmussen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 278/91 | |
3 | 60041 | Theo Diener | 17-301 Roskilde Skf. | 271/89 | |
4 | 83306 | Bjarne Christian Lund Hansen | 17-374 Brøndby Skf. | 268/91 | |
5 | 57506 | Uffe Nielsen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 268/84 | |
|
|||||
|
|||||
Standardpistol, 15m. - Klasse V2 | |||||
1 | 86383 | Ralf Nielsen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 254/86 | P |
2 | 98117 | Lene Sjøgren | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 246/85 | |
3 | 112064 | Finn R. Andersen | 17-313 Tåstrup Skf. | 246/75 | |
4 | 57272 | Erik Nygaard Hansen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 243/82 | |
5 | 57293 | Rene Mortensen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 201/68 | |
|
|||||
|
|||||
Standardpistol, 15m. - Klasse ÅK1 | |||||
1 | 103840 | Henrik Lerfeldt | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 284/92 | P |
2 | 68155 | Erling von Fuglsang | 17-373 Ballerup Skf. | 282/94 | P |
3 | 88363 | Anneli Jensen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 279/95 | P |
4 | 101992 | Jacob Larsen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 271/89 | |
5 | 67889 | Jan Guldbrandsen | 17-373 Ballerup Skf. | 270/93 | |
6 | 87057 | Jonas Ørtoft Larsen | 17-373 Ballerup Skf. | 268/87 | |
7 | 68245 | Jim Poulsen | 17-373 Ballerup Skf. | 266/91 | |
8 | 104195 | Helle R. Jacobsen | 17-333 Hvalsø Skf. | 260/91 | |
9 | 81407 | Christa Rassow | 17-373 Ballerup Skf. | 260/87 | |
10 | 69703 | Bent Kruse | 17-373 Ballerup Skf. | 256/84 | |
11 | 112206 | Kenneth Larsen | 17-001 Slagelse Skytteforening | 216/72 | |
|
|||||
|
|||||
Standardpistol, 15m. - Klasse ÅK2 | |||||
1 | 60714 | Peter Scheffel | 17-301 Roskilde Skf. | 271/87 | P |
2 | M0001 | Lea Jensen | 17-313 Tåstrup Skf. | 257/88 | P |
3 | 118744 | Tina Røbel | 17-373 Ballerup Skf. | 247/85 | |
4 | 59191 | Heidi Fyhr Jørgensen | 17-017 Eggeslevmagle SG&IF | 228/75 | |
5 | 101844 | Jan Knudsen | 17-313 Tåstrup Skf. | 228/74 | |
6 | 58185 | Michael Groot | 17-333 Hvalsø Skf. | 218/66 | |
|
|||||
|
|||||
Luftpistol, 15m. - Klasse BK | |||||
1 | 100794 | Michelle Wehage | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 297/99 | P |
2 | 115257 | Irena Sol Sveindottir | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 289/97 | |
3 | 84580 | Søren Højberg Pedersen | 17-321 Greve Skf. | 228/72 | |
|
|||||
|
|||||
Luftpistol, 15m. - Klasse JUN | |||||
1 | 75089 | Marcus G. Poulsen | 17-373 Ballerup Skf. | 282/95 | P |
2 | 98210 | Thomas Andersen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 265/87 | P |
3 | 98208 | Kasper Andersen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 263/86 | |
4 | 94441 | Emil Madsen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 259/84 | |
5 | 103614 | Benjamin Graves | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 258/83 | |
|
|||||
|
|||||
Luftpistol, 15m. - Klasse 1 | |||||
1 | 86053 | Jimmy Larsen | 17-003 Korsør Skytteforening | 284/93 | P |
2 | 68657 | Niels D. Andersen | 17-322 Karlslunde Skf | 283/98 | P |
3 | 59362 | Dennis Samuelsen | 17-003 Korsør Skytteforening | 280/93 | |
4 | 59467 | Morten Pedersen | 17-003 Korsør Skytteforening | 275/93 | |
5 | 57562 | John Bønnicke Jensen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 272/93 | |
6 | 60615 | Johnny Hvidtfeldt | 17-302 Gundsølille SG&I | 271/90 | |
7 | 57192 | Lars Jensen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 262/83 | |
|
|||||
|
|||||
Luftpistol, 15m. - Klasse 2 | |||||
1 | 75889 | Kristian Hansen | 17-322 Karlslunde Skf | 278/91 | P |
2 | 57749 | Finn Hallø | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 275/91 | P |
3 | 57844 | Tom Kærsgaard | 17-156 Mullerup Skytteforening | 274/91 | |
4 | 68697 | Steen K. Pedersen | 17-321 Greve Skf. | 274/88 | |
5 | 69408 | Leif Bodilsen | 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. | 270/88 | |
6 | 58179 | Ole Hardon | 17-333 Hvalsø Skf. | 269/93 | |
7 | 60703 | Rasmus Jensen | 17-302 Gundsølille SG&I | 266/84 | |
8 | 56907 | Lars Jeppesen | 17-302 Gundsølille SG&I | 265/92 | |
9 | 59476 | Michael Frederiksen | 17-001 Slagelse Skytteforening | 262/86 | |
10 | 60269 | Rasmus Ketelsen | 17-332 Kirke Hyllinge Skf. | 253/83 | |
|
|||||
|
|||||
Luftpistol, 15m. - Klasse 3 | |||||
1 | 76826 | Jess Pedersen | 17-322 Karlslunde Skf | 271/88 | P |
2 | 107400 | Krzysztof Jurkowski | 17-321 Greve Skf. | 267/91 | P |
3 | 105193 | Jan Laursen | 17-333 Hvalsø Skf. | 267/90 | P |
4 | 105938 | Dan Christiansen | 17-322 Karlslunde Skf | 265/88 | |
5 | 60777 | Leif Mikkelsen | 17-302 Gundsølille SG&I | 265/87 | |
6 | 69460 | Inge Larsen | 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. | 264/90 | |
7 | 60401 | Eskil Gotfredsen | 17-333 Hvalsø Skf. | 264/89 | |
8 | 88413 | Rene Loholt | 17-003 Korsør Skytteforening | 264/87 | |
9 | 69328 | Søren Smith Rasmussen | 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. | 263/87 | |
10 | 57359 | Johnny Ole Larsen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 262/86 | |
11 | 104486 | Eduardo Hansen | 17-321 Greve Skf. | 262/84 | |
12 | 90346 | Jan Oster Pedersen | 17-374 Brøndby Skf. | 261/86 | |
13 | 69501 | Birger Groesmeyer | 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. | 258/84 | |
14 | 119248 | Erik Larsen | 17-001 Slagelse Skytteforening | 241/84 | |
|
|||||
|
|||||
Luftpistol, 15m. - Klasse VET | |||||
1 | 57577 | Gert Hansen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 286/97 | P |
2 | 57506 | Uffe Nielsen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 271/95 | P |
3 | 57546 | Kurt Bonde Rasmussen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 271/85 | |
4 | 86383 | Ralf Nielsen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 260/86 | |
5 | 68863 | Jan Christiansen | 17-322 Karlslunde Skf | 258/89 | |
6 | 83306 | Bjarne Christian Lund Hansen | 17-374 Brøndby Skf. | 256/89 | |
7 | 57272 | Erik Nygaard Hansen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 246/85 | |
8 | 83308 | Arne Adelev | 17-374 Brøndby Skf. | 213/72 | |
|
|||||
|
|||||
Luftpistol, 15m. - Klasse ÅKL | |||||
1 | 103840 | Henrik Lerfeldt | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 291/97 | P |
2 | 67889 | Jan Guldbrandsen | 17-373 Ballerup Skf. | 285/96 | P |
3 | 88363 | Anneli Jensen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 282/90 | |
4 | 69703 | Bent Kruse | 17-373 Ballerup Skf. | 273/93 | |
5 | 68245 | Jim Poulsen | 17-373 Ballerup Skf. | 273/93 | |
6 | 101992 | Jacob Larsen | 17-409 Nykøbing Skytteforening | 269/91 | |
7 | 104195 | Helle R. Jacobsen | 17-333 Hvalsø Skf. | 260/87 | |
8 | 60714 | Peter Scheffel | 17-301 Roskilde Skf. | 239/81 | |
9 | 95283 | Laila B. Larsen | 17-333 Hvalsø Skf. | 212/64 |